Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Szefowa sanepidu w Lublinie zwolniona

Wojewoda lubelski Lech Sprawka zwolnił szefową sanepidu w Lublinie Bożenę Kess. Powodem miał być brak pewności, "co do zapewniania sprawnego i uporządkowanego działania" powiatowej stacji w Lublinie.
Share
Koronawirus w Polsce. Lubin. Powiatowa Inspektor Sanitarna zwolniona na wniosek wojewody Lecha Sprawki.
Koronawirus w Polsce. Lubin. Powiatowa Inspektor Sanitarna zwolniona na wniosek wojewody Lecha Sprawki.Źródło: East News, Fot: FOT. LUKASZ KACZANOWSKI/POLSKA PRESS/Polska Press/East News
d2pywec

Formalnie odwołania Bożeny Kess dokonała Maria Jolanta Korniszuk, Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Koronawirus w Polsce. Lublin: Powiatowa Inspektor Sanitarna odwołana

Jak czytamy w komunikacie Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie: "Wojewoda lubelski zwrócił się do Lubelskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego z prośbą o rozważenie skorzystania z możliwości odwołania w każdym czasie państwowego powiatowego inspektora sanitarnego".

d2pywec

Jako powód decyzji podany jest właśnie: "brak pewności, co do zapewniania sprawnego i uporządkowanego działania" Bożeny Kess w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Zobacz też: Łukasz Szumowski ciągle w pracy. Sam nie robi sobie testów na obecność koronawirusa

Koronawirus w Polsce. Lubin. Jest zastępca

Jak informuje portal Onet.pl, tymczasowe obowiązki Bożeny Kess powierzono Tomaszowi Lisowi, który był kierownikiem działu nadzoru sanitarnego w Lublinie do czasu powołania nowego szefa lubelskiego sanepidu.

d2pywec

Lis ma pełnić obowiązki Powiatowego Inspektora Sanitarnego od środy, 17 marca. Nowe zadania będzie sprawować do momentu powołania nowego szefa sanepidu w Lublinie. "Jest to podyktowane koniecznością zapewnienia niezakłóconego działania Stacji w obliczu zagrożenia koronawirusem SARS-CoV-2" - informuje w komunikacie Lech Sprawka, wojewoda lubelski.

Bożena Kess funkcję Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublinie pełniła od 2016 roku. Jest wieloletnią pracownicą lublińskiego sanepidu. Od 1982 r. pracowała w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie, m.in. na stanowisku kierownika Oddziału Epidemiologii i Działu Nadzoru Sanitarnego.

Źródło: Onet.pl

Czytaj też: Koronawirus w Polsce. Rośnie liczba zakażonych. Jest kolejna ofiara śmiertelna

Czytaj również: Koronawirus w Polsce. Prezydent zwołał posiedzenie Rady Gabinetowej

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d2pywec

Podziel się opinią

Share
d2pywec
d2pywec
Więcej tematów