Trwa ładowanie...
d42zf3l

Koronawirus w Polsce. Prezydent zwołał posiedzenie Rady Gabinetowej

– Postanowiłem na jutro zwołać posiedzenie Rady Gabinetowej - poinformował prezydent Andrzej Duda. Podkreślił, że w obliczu rozprzestrzeniającej się epidemii "ważna jest ścisła i zgodna współpraca prezydenta z rządem". Zdradził, jakie kroki planuje ws. zawieszania spłat kredytów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Ważna decyzja prezydenta Andrzeja Dudy.
Koronawirus w Polsce. Ważna decyzja prezydenta Andrzeja Dudy. (twitter.com)
d42zf3l

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że posiedzenie Rady Gabinetowej odbędzie się we wtorek o godz. 10. Przypomnijmy, że sytuacja jest napięta, a liczba zakażonych koronawirusem w Polsce rośnie. W poniedziałek po południu ministerstwo zdrowia poinformowało, że pozytywny wynik dały badania u kolejnych sześciu Polaków. Oznacza to, że liczba zakażonych wzrosła do 156 osób.

- Chcę omówić z rządem przyjęcie konkretnego pakietu pomocowego dla przedsiębiorców i naszej gospodarki. Ta sytuacja pokazuje, jak ważna jest ścisła i zgodna współpraca prezydenta z rządem. Jestem przekonany że prowadzona przez nas odpowiedzialna polityka gospodarcza, która pozwoliła w ostatnich latach osiągnąć wielkie sukcesy, przyniesie dobre skutki także w obliczu globalnego niepokoju - powiedział prezydent Andrzej Duda.

Przypomniał, że w ubiegłym tygodniu zaprosił do pałacu prezydenckiego przedstawicieli sektora finansowego. - Zwróciłem się do nich o podjęcie natychmiastowych działań. Cieszę się, że już dzisiaj zostały ogłoszone przez Związek Banków Polskich pierwsze decyzje, które pomogą milionom kredytobiorców - powiedział. Docenił, że banki zgodziły się na zawieszenie spłat kredytów na 3 miesiące, ale zaznaczył, że będzie apelował, by w razie potrzeby ten termin wydłużyć "nawet do pół roku".

d42zf3l

Czy spotkanie polityków będzie dla nich bezpieczne? - Wszystkie osoby, które będą uczestniczyć w Radzie Gabinetowej to będą osoby, u których będzie wykluczona obecność koronawirusa - zapowiedział już Adam Bielan (PiS).

Zobacz też: Sondaż prezydencki IBSP dla programu WP #Newsroom. Andrzej Duda triumfuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d42zf3l

Podziel się opinią

Share

d42zf3l

d42zf3l
Więcej tematów