Trwa ładowanie...
d1hut1b

Koronawirus w Polsce. Rzecznik rządu Piotr Mueller zapowiada nowe obostrzenia

Rzecznik rządu tłumaczy, że z powodu wzrostu zakażeń koronawirusem będą nowe obostrzenia. Decyzja w ich sprawie ma zostać podjęta w czwartek. Restrykcje mają wejść w weekend albo wraz z początkiem tygodnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Polska. Piotr Mueller o nowych obostrzeniach i lockdownie
Koronawirus. Polska. Piotr Mueller o nowych obostrzeniach i lockdownie (East News, Fot: Jan Bielecki)
d1hut1b

Piotr Mueller stwierdził, że z uwagi na spore przyrosty dziennych przypadków koronawirusa należy liczyć się z nowymi rygorami. Decyzje w tej sprawie mają zapaść w czwartek. - Sytuacja jest na tyle poważna, że niektóre obostrzenia powinny pojawić się również w tym tygodniu - powiedział polityk na antenie TV Republika. Możliwe, że restrykcje będą obowiązywać od początku tygodnia tak, jak to było dotychczas.

Koronawirus. Polska. Piotr Mueller o nowych obostrzeniach i lockdownie

Rzecznik rządu poruszył również temat kolejnego lockdownu. Przekonywał, że rząd nie chce wprowadzać takiego rozwiązania, ale "chce przyjąć takie ograniczenia, które są niezbędne". Mueller wskazywał, że obecnie Polacy poruszają się w takim stopniu, jak przed rozpoczęciem pandemii. Dodał, że istnieje spora różnica w porównaniu do mobilności w okresie wiosennym.

d1hut1b

Przeczytaj: Lockdown. WHO wydała rekomendacje dla władz krajów

Komentując obecne restrykcje polityk przyznał, że chodzi o to, aby "wprowadzić zdrową równowagę pomiędzy lockdownem, a ochroną życia i zdrowia obywateli". - To jest właśnie ta droga, którą idziemy, to znaczy pomiędzy tymi dwoma skrajnościami, pomiędzy skrajnością zamykania państwa całkowicie, a pomiędzy drugą skrajnością, mówiącą, że koronawirusa nie ma - tłumaczył Mueller.

Przeczytaj również: Koronawirus. Nowe obostrzenia. Dr Ozorowski: musimy radykalnie zmienić strategię

Stadion Narodowy ze szpitalem polowym. Radosław Sikorski komentuje

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1hut1b

Podziel się opinią

Share
d1hut1b
d1hut1b
Więcej tematów