Trwa ładowanie...
d1jjpe1

Koronawirus w Polsce. Rzecznik rządu Piotr Mueller zapowiada nowe obostrzenia

Rzecznik rządu tłumaczy, że z powodu wzrostu zakażeń koronawirusem będą nowe obostrzenia. Decyzja w ich sprawie ma zostać podjęta w czwartek. Restrykcje mają wejść w weekend albo wraz z początkiem tygodnia.
Share
Koronawirus. Polska. Piotr Mueller o nowych obostrzeniach i lockdownie
Koronawirus. Polska. Piotr Mueller o nowych obostrzeniach i lockdownieŹródło: East News, Fot: Jan Bielecki
d1jjpe1

Piotr Mueller stwierdził, że z uwagi na spore przyrosty dziennych przypadków koronawirusa należy liczyć się z nowymi rygorami. Decyzje w tej sprawie mają zapaść w czwartek. - Sytuacja jest na tyle poważna, że niektóre obostrzenia powinny pojawić się również w tym tygodniu - powiedział polityk na antenie TV Republika. Możliwe, że restrykcje będą obowiązywać od początku tygodnia tak, jak to było dotychczas.

Koronawirus. Polska. Piotr Mueller o nowych obostrzeniach i lockdownie

Rzecznik rządu poruszył również temat kolejnego lockdownu. Przekonywał, że rząd nie chce wprowadzać takiego rozwiązania, ale "chce przyjąć takie ograniczenia, które są niezbędne". Mueller wskazywał, że obecnie Polacy poruszają się w takim stopniu, jak przed rozpoczęciem pandemii. Dodał, że istnieje spora różnica w porównaniu do mobilności w okresie wiosennym.

d1jjpe1

Przeczytaj: Lockdown. WHO wydała rekomendacje dla władz krajów

Komentując obecne restrykcje polityk przyznał, że chodzi o to, aby "wprowadzić zdrową równowagę pomiędzy lockdownem, a ochroną życia i zdrowia obywateli". - To jest właśnie ta droga, którą idziemy, to znaczy pomiędzy tymi dwoma skrajnościami, pomiędzy skrajnością zamykania państwa całkowicie, a pomiędzy drugą skrajnością, mówiącą, że koronawirusa nie ma - tłumaczył Mueller.

Przeczytaj również: Koronawirus. Nowe obostrzenia. Dr Ozorowski: musimy radykalnie zmienić strategię

Stadion Narodowy ze szpitalem polowym. Radosław Sikorski komentuje

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1jjpe1

Podziel się opinią

Share
d1jjpe1
d1jjpe1
Więcej tematów