Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Rodzina zakażonego mieszkańca Sulmierzyc szykanowana. Burmistrz apeluje

Burmistrz Sulmierzyc (woj. wielkopolskie) Dariusz Dębicki zaapelował w sieci do mieszkańców miejscowości, aby zaprzestali oni szykanować rodzinę jednego z pacjentów zarażonych koronawirusem. Prześladowani bliscy chorego zapewniają, że nie mieli z nim kontaktu.

Share
Koronawirus w Polsce. Rodzina zakażonego mieszkańca Sulmierzyc szykanowana. Burmistrz apeluje
Źródło: PAP, Fot: Wojtek Jargiło
d30c5fb

Dramatyczny apel opublikowano na stronie Urzędu Miejskiego w Sulmierzycach. Informacje o szykanach, jakie kierowane są w stronę członków rodziny pacjenta, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem przekazał burmistrz miasta.

"Apelujemy do mieszkańców Sulmierzyc, aby zaprzestano rozpowszechniać nieprawdziwe informacje, szykanować nas, pozwolić nam swobodnie robić zakupy w sklepach i normalnie funkcjonować w społeczeństwie" – apeluje rodzina chorego.

d30c5fb

Zaangażowany w sprawę burmistrz Dariusz Dębicki potwierdza, że szykanowana przez mieszkańców Sulmierzyc rodzina nie miała żadnego kontaktu z przebywającym w szpitalu pacjentem.

"Rodzina mieszkańca Sulmierzyc, który uległ zachorowaniu na COVID-19 informuje, że od dnia 2 marca br. pacjent przebywa w szpitalu, a członkowie rodziny nie mieli żadnego kontaktu z chorym i nie są objęci kwarantanną ani nadzorem epidemiologicznym"- czytamy dalej w oświadczeniu.

Burmistrz opublikował apel także na swoim profilu w mediach społecznościowych oraz zachęcił do dalszego udostępniania go.

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30c5fb

Podziel się opinią

Share
d30c5fb
d30c5fb
Więcej tematów