Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Resort prostuje błąd. W raporcie nie uwzględniono kilkuset przypadków zakażenia

Od wtorku obowiązuje nowy system raportowania danych dotyczących koronawirusa. Niestety, nie obyło się bez wpadki. Resort musiał po dwudziestu kilku minutach sprostować błąd. Okazało się, że w raporcie zabrakło aż 750 przypadków.

Koronawirus w Polsce. Resort prostuje błąd. W raporcie nie uwzględniono 750 przypadków zakażenia Koronawirus w Polsce. Resort prostuje błąd. W raporcie nie uwzględniono 750 przypadków zakażenia Źródło: East News, fot: Tomasz Kawka
d43kyxx

"W związku z erratą danych z laboratoriów podajemy korektę. Mamy 17 060 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia" - poinformował resort zdrowia na swoim profilu na Twitterze tuż po tym, jak podał, że nowych przypadków jest 16 310.

Tym samym zmianom uległy dane dotyczące nowych przypadków w poszczególnych województwach, a także ogólna liczba wszystkich zakażonych od początku epidemii.

Co ciekawe, na stronie internetowej resortu od początku widniały prawidłowe dane. Pojawiły się tam kilka minut przed tym, jak resort opublikował na swoim profilu na Twitterze te błędne.

d43kyxx

Koronawirus w Polsce. Nowy system

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski kilka dni temu polecił GIS przeanalizowanie raportów z ostatnich tygodni o zakażeniach koronawirusem na Mazowszu i Śląsku. Chodziło o pojawiające się w przestrzeni publicznej uwagi o rozbieżności w danych o liczbie zakażeń, prowadzonych przez resort zdrowia i tych na podstawie danych ze stacji sanitarno-epidemiologicznych.

Po kontroli okazało się, że wykryto rozbieżności ws. raportowania danych wynoszące w skali kraju ok. 22 tys. przypadków.

By uniknąć takich przypadków w przyszłości, GIS zdecydował się wprowadzić nowy system raportowania. Jest on oparty o system informatyczny EWP. Dane o wynikach testów zobowiązane są wprowadzać do niego laboratoria, które je przeprowadzają. Mają na to 48 godzin.

Dane te prezentowane są następnie na stronie internetowej resortu zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d43kyxx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43kyxx
Więcej tematów