Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Prof. Andrzej Horban: możliwe nawet 40 tys. zakażeń

Koronawirus w Polsce przybiera na sile, a trzecia fala pandemii jest faktem. - Należy się przygotować na wzrost dobowych zakażeń do 40 tys. - mówi w najnowszym wywiadzie prof. Andrzej Horban, doradca premiera ds. COVID-19.
Share
Koronawirus w Polsce. Prof. Andrzej Horban komentował przyrost przypadków
Koronawirus w Polsce. Prof. Andrzej Horban komentował przyrost przypadkówŹródło: East News, Fot: Piotr Molecki
d4871lo

Profesor Andrzej Horban w rozmowie z TVN24 prof. ocenił, że "stoimy przed faktem znacznego wzrostu zachorowań". Podkreślił przy tym, że trzecia fala zakażeń powinna przejść "trochę łagodniej". Jego zdaniem, optymistyczny scenariusz zakłada, że będzie około 20 tys. zakażeń. Z kolei - jak powiedział - wersja pesymistyczna przewiduje 50 proc.- 60 proc. więcej zachorowań.

Wskazał przy tym, że należy liczyć się i przygotować na wzrost dobowych zakażeń do 40 tys. "Nawet jeżeli nie mam racji, to jednostki ochrony zdrowia muszą być przygotowane na taką falę" - dodał. Horban podkreślił, że wzrost zakażeń zależy od zachowania społeczeństwa. - Jeżeli nadal będziemy uważali, że nie ma problemu, że możemy sobie lekceważyć zalecenia medyczne, to może być tych zakażeń dużo więcej - zaznaczył.

Podczas wywiadu prof. Andrzej Horban był także pytany o maseczki w kontekście nowego rozporządzenia. - Gdybyśmy mieli bardzo dobre maski w nadmiarze, to oczywiście każdy mógłby chodzić. To trochę jest żenująca sytuacja, jeżeli w 40-milionowym kraju nie jesteśmy w stanie wyprodukować własnych masek i musimy korzystać z masek produkowanych za granicą - mówił doradca premiera.

d4871lo

- Od roku jest epidemia... Troszeczkę tutaj bym do wszystkich panów przedsiębiorców, którzy mówią, że nie mają z czego żyć... A gdyby się wzięli za produkcję masek, to mieliby z czego żyć - dodał lekarz.

"Recepta na kryzys" PO. Włodzimierz Czarzasty nie zostawił suchej nitki

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4871lo

Podziel się opinią

Share
d4871lo
d4871lo
Więcej tematów