Trwa ładowanie...
d2xx52q

Koronawirus w Polsce. Prezydent Niemiec pogratulował Andrzejowi Dudzie. Chodzi o walkę z epidemią

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier pogratulował polskim władzom skutecznej strategii ograniczającej zdrowotne skutki pandemii - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Obaj prezydenci rozmawiali nt. wspólnych działań państw europejskich w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem Niemiec o strategii ograniczającej skutki epidemii (Getty Images)
d2xx52q

Rozmowa między Andrzejem Dudą a prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem trwała godzinę. "Prezydenci omówili koncepcję współpracy europejskiej w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego przedstawioną w liście Prezydenta RP do liderów europejskich"- czytamy w komunikacie. Podkreślono, że istotne jest "wzmocnienie samodzielności i solidarności europejskiej w sytuacjach zagrożenia zdrowotnego".

Wymieniono m.in. kwestie produkcji niezbędnych materiałów ochronnych i sprzętu medycznego.

Andrzej Duda w rozmowie z prezydentem Niemiec poruszyli też kwestie gospodarcze. "Obaj uznali, że kluczowym zadaniem jest dzisiaj zachowanie płynności finansowej firm i działania na rzecz utrzymania miejsc pracy" - napisała w oświadczaniu Kancelaria Prezydenta RP.

d2xx52q

Zobacz też: Koronawirus. Polityk Lewicy o Łukaszu Szumowskim: "przyjaciel Polski". Ma jednak "ale"

Obaj przywódcy zgodzili się co do tego, że walka z recesją w Europie musi być wspierana przez organy unijne. "W tym kontekście Prezydent Duda przekazał polskie stanowisko w sprawie niemiecko-francuskiej propozycji Funduszu Odbudowy" - czytamy.

Według polskiego prezydenta kluczem do wypracowania idealnego modelu wspomagania państw będą "szczegóły dotyczące źródeł finansowania, zasad podziału środków oraz charakteru pomocy".

d2xx52q

Rozmowa Dudy ze Steinmeierem to kolejna telefoniczna dyskusja, jaką odbył w ostatnim czasie prezydent. W czwartek ws. przyszłości gospodarki i polityki europejskiej rozmawiał z prezydentem Chorwacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2xx52q

Podziel się opinią

Share

d2xx52q

d2xx52q
Więcej tematów