Trwa ładowanie...
d2dze3g

Koronawirus w Polsce. Premier Mateusz Morawiecki ostro o opozycji. "Nie słuchajcie brzęczących much"

- Jeśli dzisiaj mogę spokojnie popatrzeć w lustro, to dlatego, że gdy jeżdżę po kraju i spotykam się z ludźmi (...) ci ludzie wiedzą, że podjęliśmy dobre decyzje - powiedział premier. Mateusz Morawiecki podczas wtorkowej konferencji zaatakował opozycję. Oskarżył ją o przeszkadzanie podczas walki z epidemią.
Share
Koronawirus w Polsce. Rząd wprowadza kolejne etapy poluzowania obostrzeń
Koronawirus w Polsce. Rząd wprowadza kolejne etapy poluzowania obostrzeńŹródło: PAP
d2dze3g

- Doświadczyliśmy kryzysu, jakiego ludzie nie widzieli, politycy nie widzieli, lekarze nie widzieli od dziesiątek lat - stwierdził premier podczas wtorkowej konferencji. Mateusz Morawiecki dodał, że inne państwa miały "ogromne problemy z ratowaniem ludzi".

- Trzeba było podejmować dramatyczne decyzje - zaznaczył. Premier powiedział, że bogatsze kraje "nie stanęły na wysokości zadania". I zaznaczył, że PiS wyciągnął rękę do opozycji i "chciał rozmawiać".

- Jeśli dzisiaj mogę spokojnie popatrzeć w lustro, to dlatego, że gdy jeżdżę po kraju i spotykam się z ludźmi (...) ci ludzie wiedzą, że podjęliśmy dobre decyzje - powiedział premier. Jego zdaniem "dzięki szybkim decyzjom uratowano zdrowie i życie Polaków".

d2dze3g

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Marszałek Senatu przejmie obowiązki prezydenta? Beata Kempa: pewnie mu się to marzy

- Nie słuchajcie brzęczących much, które opowiadają bajki, posługują się fałszem, ułudą. My wiemy, jak było w marcu, kwietniu i jakich zagrożeń uniknęliśmy. Cały naród zdał egzamin, bo byliśmy razem, bądźmy razem - dodał Morawiecki.

Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski przypomina "horror tamtych dni"

Premier dodał też, że niektórzy "prominentni działacze opozycji" nie chcieli współpracować. - Wraz z wysługującymi się im mediami starali się huśtać tą łodzią. Zamiast dbać o spokój, starali się rzucać piach w tryby. Powiedzieliśmy temu stanowcze nie - dodał Morawiecki.

d2dze3g

- Żaden medyk w Polsce nie musiał wybierać kto ma żyć, a kto ma umrzeć, bo dla niego nie starczy respiratora. Taka jest prawda. Łatwo zapomina się horror tamtych dni - przypomniał Łukasz Szumowski. I dodał, że "dzięki wysiłkowi wszystkich Polaków naprawdę mamy sytuację epidemiczną w Polsce jedną z najlepszych na świecie.

- Pamiętam, jak walczyliśmy zębami i pazurami o dostawę każdego towaru, jak walczyliśmy na każdym rynku. Pamiętam nocne rozmowy z dyrektorami o przekształcaniu szpitali na jednoimienne - mówił na konferencji prasowej minister Szumowski.

Szef MSWiA dodał, że fundamentalną rolę w tych działaniach odegrały służby. Podziękował za ich "ogromny wysiłek" i dyspozycyjność. - Chciałem również podziękować polskim wojewodom i ich siłom - zaznaczył Mariusz Kamiński. Dodał, że uratowano "wiele żyć polskich obywateli".

- Do końca maja funkcjonariusze Policji przeprowadzili ok. 7 mln wizyt u osób, które przebywały w kwarantannie. Zasada przestrzegania dystansu społecznego i izolowania osób, które mogą być zarażone, jest sprawą fundamentalnie ważną - stwierdził szef MSWiA.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2dze3g

Podziel się opinią

Share
d2dze3g
d2dze3g
Więcej tematów