Trwa ładowanie...
d3q71p1

Koronawirus w Polsce. Premier Mateusz Morawiecki "odwołał" epidemię. Teraz zmienia zdanie

Premier Mateusz Morawiecki tuż przez wyborami prezydenckimi mówił, że "koronawirus jest w odwrocie". Gdy nagle w Polsce dzień po dniu mamy kolejne rekordy zachorowań, szef rządu już nie jest taki optymistyczny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki (PAP)
d3q71p1

Na przełomie czerwca i lipca, gdy PiS zachęcał do licznego udziału w wyborach prezydenckich, premier przekonywał, że "koronawirus jest w odwrocie". - Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się te epidemii i tego wirusa. I to jest dobre podejście szanowni państwo, bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się jego bać. Trzeba pójść na wybory tłumnie 12 lipca, nie ma się już czego bać – mówił Mateusz Morawiecki na wiecu w Tomaszowie Lubelskim.

Okazało się jednak, że sytuacja nadal jest bardzo zła. W kończącym się tygodniu w Polsce dzień po dniu padały kolejne rekordy zachorowań. W sobotę było ich aż 658. To rekord pandemii. W niedzielę Ministerstwo Zdrowia podało, że przez ostatnie 24 godz. potwierdzono 548 nowych przypadków. Zmarło 10 osób. Premier najwidoczniej też zmienił zdanie w sprawie koronawirusa.

Premier o koronawirusie

Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu tygodnikowi "Sieci". Mówi w nim o kryzysie gospodarczym, ale i o pandemii. - Kryzys gospodarczy, z którym zmaga się świat, dopiero się rozpoczyna. Jednoczesne uderzenie w popyt, podaż i płynność ma charakter bezprecedensowy. Nie do końca w Polsce zdajemy sobie sprawę ze zmian, które nadchodzą w gospodarce światowej. Do tej pory radziliśmy sobie z zagrożeniami bardzo dobrze, być może tak dobrze, że trochę nas to uśpiło. A teraz również możemy zaspać. Koronawirus też się jeszcze nie skończył - mówi polityk.

d3q71p1

Premier wraca też do ostatniego unijnego szczytu i mówi o planie wydatkowania unijnych pieniędzy. - Wciąż mamy wielką lukę infrastrukturalną: koleje, drogi, kolej metropolitalna, światłowody, CPK i wiele innych obszarów. To będzie bardzo ważny kierunek. Drugi kierunek to finansowanie nowoczesnej energetyki. Świat, kraje najlepiej rozwinięte, idą właśnie w tę stronę - wyjaśnia premier.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Paweł Rabiej o rozmowie z lekarzami. "To paskudna śmierć, jakbyśmy się topili"

d3q71p1

Podziel się opinią

Share
d3q71p1
d3q71p1
Więcej tematów