Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Premier Mateusz Morawiecki apeluje. "Stop fake newsom"

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował o weryfikowanie swoich źródeł informacji zawierających treści związane z epidemią koronawirusa. - W ciągu ostatnich tygodni spotkałem się z setkami bzdur - napisał na Facebooku szef rządu.

Koronawirus w Polsce. Premier Mateusz Morawiecki apeluje. "Stop fake newsom"Źródło: Getty Images
d4a7p0i
d4a7p0i

W swoim najnowszym wpisie Mateusz Morawiecki wypowiedział się na temat fake newsów. Prezes Rady Ministrów stwierdził, że nieprawdziwe i kłamliwe informacje publikowane w sieci to jedno z największych zagrożeń w dobie pandemii COVID-19.

"Na samym początku pandemii mówiłem o tym, że jednym z największych zagrożeń dla naszej wspólnoty jest zjawisko fake news. W ciągu ostatnich tygodni spotkałem się z setkami bzdur, kłamstw i pseudonaukowych teorii, które musiałem dementować" - napisał na Facebooku Morawiecki.

Szef rządu podał także listę wiarygodnych i sprawdzonych źródeł, z których można czerpać na co dzień wiedzę nt. koronawirusa. Dodał, że "Kancelaria Premiera na bieżąco monitoruje i weryfikuje informacje".

Zobacz również: Ponowne zamrożenie gospodarki. Minister zdradzi, kiedy może nastąpić

"Oczywiście polecam oficjalne strony rządowe z domeny gov.pl, a w szczególności: Kancelarii Premiera, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego" - dodał.

d4a7p0i

Do wpisu Morawiecki dołączył specjalny film, w którym występuje krajowy konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych prof. Andrzej Horban, który wypowiedział się ws. skuteczności Ibuprofenu w leczeniu koronawirusa.

- Pragnę państwu powiedzieć, że nie ma leków bez objawów ubocznych. Nawet woda, używana jako placebo, ma 30 procent objawów ubocznych. W związku z tym, leki niesterydowe, przeciwzapalne, zwłaszcza zażywane bez sensu i bez opamiętania, mają objawy uboczne. Natomiast nie mają żadnego wpływu, jak się wydaje, na przebieg tej choroby - mówi profesor. Po jego wypowiedzi pojawia się krótkie hasło: "#StopFakeNews".

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4a7p0i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4a7p0i
Więcej tematów