Trwa ładowanie...
dltcuy4

Koronawirus w Polsce. Pacjent z COVID-19 uciekł ze szpitala w Grudziądzu

W szpitalu jednoimiennym w Grudziądzu przebywał pacjent z potwierdzonym koronawirusem. Mężczyzna uciekł z placówki do swojego mieszkania w Bydgoszczy. Schwytała go policja. Uciekinierowi grożą konsekwencje prawne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Pacjent z COVID-19 uciekł ze szpitala jednoimiennego, zakaźnego w Grudziądzu
Koronawirus w Polsce. Pacjent z COVID-19 uciekł ze szpitala jednoimiennego, zakaźnego w Grudziądzu (PAP)
dltcuy4

Koronawirus. Pacjent z koronawirusem uciekł ze szpitala w Grudziądzu

Pracownicy szpitala jednoimiennego w Grudziądzu natychmiast poinformowali policję o ucieczce zakażonego SARS-CoV-2. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania, które dość szybko zakończyły się sukcesem.

- Okazało się, że mężczyzna pojechał do domu, do Bydgoszczy. Natychmiast zostały powiadomione miejscowe służby, które zatrzymały go i przekazały ekipie karetki, która przetransportowała go do szpitala w Grudziądzu - podkreślił podkom. Robert Szablewski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu dla portalu bydgoszcz.naszemiasto.pl.

dltcuy4

Polska 2050. Szymona Hołownia pytany o rozmowy z PiS. "Zdarzyło mi się"

Koronawirus w Polsce. Trwa śledztwo

.Trwa śledztwo w całej sprawie. Przesłuchano już personel szpitala: lekarza i pielęgniarkę. Sam zakażony nie złożył jeszcze wyjaśnień. Policja ustala z iloma osobami zakażony miał kontakt po ucieczce ze szpitala i kto pomógł mu opuścić placówkę w Grudziądzu.

dltcuy4

Młody mężczyzna może usłyszeć zarzut narażenia na zakażenie innych osób. Jeżeli naraził tylko jedną osobę grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Jeśli więcej osób, to może otrzymać karę od 1 roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Aktualnie w szpitalu jednoimiennym Grudziądzu przebywa 18 osób zakażonych koronawirusem. 11 jest w stanie dobrym, 4 w stanie średnim i 3 w stanie ciężkim.

źródło: bydgoszcz.naszemiasto.pl

dltcuy4

Podziel się opinią

Share
dltcuy4
dltcuy4
Więcej tematów