Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Opolskie: 30 zakażonych w DPS Gierałcice

Koronawirus w Polsce, mimo spadku zakażeń, wciąż jest groźny. Ognisko zakażeń stwierdzono w DPS Gierałcice (woj. opolskie). COVID-19 stwierdzono tam u blisko 30 osób.

Koronawirus w Polsce. DPS Gierałcice kolejnym ogniskiem zakażeńKoronawirus w Polsce. DPS Gierałcice kolejnym ogniskiem zakażeńŹródło: PAP/EPA, fot: PAP/EPA/FEHIM DEMIR, FEHIM DEMIR
dduz8w4
dduz8w4

Koronawirus w Polsce nie słabnie, mimo że liczba zakażeń ostatnimi czasy znacznie spadła. Objawia się to m.in. nowymi ogniskami zakażeń.

Koronawirus w Polsce. DPS Gierałcice kolejnym ogniskiem zakażeń

Takie w ostatnich dniach stwierdzono w DPS w miejscowości Gierałcice (woj. opolskie). Jak informuje portal nto.pl, obecność koronawirusa potwierdzono tam u 28 osób.

- Wszystko zaczęło się w środę od dwóch pozytywnych wyników. Potem przebadano resztę podopiecznych i członków personelu - mówił w rozmowie z portalem Mirosław Birecki, starosta kluczborski.

Koronawirus w Polsce. Bartosz Arłukowicz: nowy minister próbuje naprawić część błędów poprzednika

Koronawirus w Polsce. DPS Gierałcice z zakażeniami. Trzy osoby w szpitalu

Do niedzieli w DPS Gierałcice potwierdzono 25 zakażeń koronawirusem u pensjonariuszy i trzy u pracowników Domu Pomocy Społecznej. Stan trzech osób, dwóch mieszkańców i jednego pracownika, był na tyle poważny, że konieczne było ich przewiezienie do szpitala.

dduz8w4

- Reszta chorych, łącznie z załogą, została odizolowana od zdrowych osób. Przebywają na różnych piętrach. Personel, w tym zdrowa jego część, pozostanie skoszarowany w DPS Gierałcice przez 10 dni - przekazał Birecki.

Koronawirus w Polsce. DPS Gierałcice ogniskiem zakażeń. Starosta uspokaja

Jak dodał, jeżeli wyniki personelu nie wykażą obecności koronawirusa, to zostaną oni zastąpieni przez inne osoby z załogi.

Starosta podkreślił, że DPS Gierałcice jest zaopatrzony we wszystkie potrzebne środki ochrony osobistej. - Jesteśmy również w stałym kontakcie z wojewodą opolskim oraz sanepidem - zaznaczył Mirosław Birecki.

Tylko w niedzielę stwierdzono 437 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. W samym województwie opolskim to 36 kolejnych osób z wynikiem dodatnim.

dduz8w4

Źródło: nto.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dduz8w4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dduz8w4
Więcej tematów