Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Ognisko zakażeń w klasztorze. Choruje 35 zakonnic

W klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie rozwinęło się nowe ognisko koronawirusa. Zakażenie potwierdzono u 35 sióstr zakonnych. Dwie z nich musiały trafić do szpitala.
Share
Koronawirus w Polsce. Ognisko zakażeń w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach
Koronawirus w Polsce. Ognisko zakażeń w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Sanktuarium w Krakowie-ŁagiewnikachŹródło: PAP, Fot: Łukasz Gągulski
dypiusw

Koronawirusa zdiagnozowano w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach. Pozytywny wynik testu na COVID-19 potwierdzono łącznie u 35 zakonnic.

Radio Zet podaje, że siostry zakonne z krakowskiego klasztoru zostały objęte kwarantanną.

Koronawirus w Polsce. Ognisko zakażeń w krakowskim klasztorze

Pomimo wykrycia zakażenia wśród sióstr wciąż otwarta jest kaplica z obrazem Jezusa Miłosiernego. Zakon informuje, że jest ona stale dezynfekowana.

dypiusw

Zobacz także: "Fakt" wraca do ułaskawienia pedofila przez Andrzeja Dudę. Adam Bielan: Chcieli wpłynąć na wynik wyborów

"Kaplica z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny jest czynna do godziny 18.00. Posługują w niej kapłani i siostry, którzy nie mieli bezpośredniego kontaktu z osobami zarażonymi. Kaplica jest na bieżąco dezynfekowana" - czytamy w komunikacie.

Napisano również, że "siostry proszą o przestrzeganie norm sanitarnych".

"Polecamy się modlitwie, aby ten czas był owocnie przeżyty dla naszego uświęcenia i zbawienia braci" - dodaje klasztor.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dypiusw

Podziel się opinią

Share
dypiusw
dypiusw
Więcej tematów