Trwa ładowanie...
d2inxv8

Koronawirus w Polsce. Częstochowa. 18 sióstr zakonnych zakażonych SARS-CoV-2

U 18 zakonnic ze Zgromadzenia Sióstr Wynagrodzicielek Najświętszego Oblicza z Częstochowy wykryto zakażenie koronawirusem. "Jedna z nich przebywa w szpitalu" - przekazuje zakon w komunikacie.
Share
Koronawirus w Polsce. Częstochowa. W jednym z zakonów wykryto koronawirusa (zdj. ilustr.)
Koronawirus w Polsce. Częstochowa. W jednym z zakonów wykryto koronawirusa (zdj. ilustr.)Źródło: East News
d2inxv8

Zgromadzenie Sióstr Wynagrodzicielek Najświętszego Oblicza z Częstochowy jest obecnie zamknięte i objęte kwarantanną. Osoby, które miały mieć kontakt z siostrami, zostały poinformowane i są już objęte kwarantanną lub nadzorem epidemicznym.

Siostry zakonne zaznaczyły, że ryzyko zakażenia nie dotyczy prowadzonego przez nie Specjalnego Ośrodka Wychowawczego "Dom dla Chłopców" w Częstochowie.

"W całym okresie obejmowanym wywiadem epidemicznym wychowankowie Ośrodka przebywają na wakacjach, a pracownicy na urlopach. Stąd, zgodnie z informacją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Częstochowie, procedury nadzoru sanitarno-epidemicznego nie dotyczą społeczności Ośrodka" - tłumaczą w komunikacie.

d2inxv8

Zobacz też: Andrzej Duda nagrany przez Rosjan. Bogdan Zdrojewski: to było żenujące

Koronawirus w Polsce. Zakonnice z Lublina również zakażone

"Z ufnością powierzamy naszą sytuację miłosiernemu Bogu oraz polecamy modlitwie nasze siostry i wszystkich doświadczających choroby, cierpienia i samotności" - zapewniają siostry zakonne.

d2inxv8

To kolejny zakon, w którym doszło do wybuchu epidemii. W zeszłym tygodniu sanepid potwierdził pozytywne wyniki testów na COVID-19 u sióstr Dominikanek Matki Bożej Różańcowej z Lublina w wieku od 30 do 60 lat. Siedem zakonnic hospitalizowano na oddziale zakaźnym, a dom zakonny w całości objęto kwarantanną.

W środę Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem. Jak czytamy w komunikacie, od ostatniego raportu stwierdzono 380 nowych przypadków SARS-CoV-2. Zmarło też 6 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2inxv8

Podziel się opinią

Share
d2inxv8
d2inxv8
Więcej tematów