Trwa ładowanie...
d4ev6xi

Koronawirus w Polsce. Ogromny wzrost zachorowań. Minister zdrowia tłumaczy

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza. Nowych przypadków zachorowań w ostatnich dniach jest wyjątkowo dużo. Minister zdrowia Adam Niedzielski tłumaczy, z czego to wynika. Zapewnia, że resort jest przygotowany do większej skali zachorowań.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Adam Niedzielski uspokaja
Koronawirus w Polsce. Adam Niedzielski uspokaja (East News)
d4ev6xi

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza. W ostatnich dniach odnotowano wyjątkowo dużo nowych przypadków zachorowań na COVID-19. Minister zdrowia Adam Niedzielski uspokaja. Przekonuje, że baza łóżek, którą obecnie mamy przygotowaną w systemie covidowym na przyjęcie chorych to około 10 tys., a zajętych jest około 2 tys. łóżek.

- Mamy za sobą dwa dni z dużej dziennej liczbie zachorowań, ale najważniejszym wskaźnikiem jest coś innego. Jest zajętych ok. 2 tys. łóżek i 80 osób jest pod respiratorami. Baza łóżek to około 10 tys. Ten potencjał jest niewykorzystany i oby nie był - mówił minister zdrowia.

- Jesteśmy przygotowani do większej skali zachorowań, której nie należy się dziwić - tłumaczył szef resortu. Niedzielski wzrost zachorowań tłumaczy powrotem dzieci do szkół, powrotami z pracy zdalnej do biur.

d4ev6xi

Odniósł się także do doniesień o braku szczepionek na grypę. - Najlepiej zaszczepić się około listopada, więc jest jeszcze czas. Jeśli będzie takie zapotrzebowanie, zwiększymy zamówienia - zadeklarował.

Nowe działania Ministerstwa Zdrowia

Przypomniał także o powołaniu grupy ekspertów przy ministrze zdrowia. - Chcemy zaproponować trzy strumienie działań, które mają na celu likwidację deficytu zdrowia - mówił Niedzielski. Chodzi o przywrócenie pełnej dostępności do usług medycznych, która była ograniczona przez pandemię i jednocześnie nadganiania deficytu zdrowia, który wynika z trwającej pandemii.

Przyznał, że napływały do resortu skargi, w których pacjenci żalili się, że nie mają pełnego dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej.

d4ev6xi

Koronawirus w Polsce. Rekord dziennych zakażeń

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1002 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. To najwięcej zakażeń w ciągu doby od początku epidemii w Polsce.

Poprzedni rekord odnotowano 21 sierpnia, kiedy to zdiagnozowano w Polsce 903 pozytywnych przypadków koronawirusa.

Mateusz Morawiecki bez maseczki w kinie. Komentarz wiceministra

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ev6xi

Podziel się opinią

Share
d4ev6xi
d4ev6xi
Więcej tematów