Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Nowy wojewoda małopolski Łukasz Kmita zakażony koronawirusem

Łukasz Kmita, świeżo mianowany wojewoda małopolski jest zakażony koronawirusem. Wcześniej trafił na kwarantannę.

Share
Koronawirus w Polsce. Wojewoda małopolski Łukasz Kmita zakażony koronawirusem
Koronawirus w Polsce. Wojewoda małopolski Łukasz Kmita zakażony koronawirusemŹródło: PAP, Fot: Jacek Bednarczyk
ddjrd0y

"Nowy wojewoda małopolski Łukasz Kmita jest zakażony koronawirusem. Potwierdziły to wyniki badań" - poinformowało RMF FM na Twitterze.

Koronawirus w Polsce. Łukasz Kmita zakażony koronawirusem

Według informacji mediów teraz większość urzędników i współpracowników świeżo mianowanego wojewody małopolskiego trafi na kwarantannę.

ddjrd0y

Kmita, który zastąpił odwołanego Piotra Ćwika, na kwarantannę trafił w środę, gdy dowiedział się, ze osoba, z którą miał kontakt, okazała się być zakażona koronawirusem. "Wojewoda małopolski niezwłocznie skontaktował się z właściwym miejscowo powiatowym inspektorem sanitarnym. Wszystkie zaplanowane spotkania zostały odwołane" - poinformował w czwartek Urząd Wojewódzki w Krakowie.

Koronawirus. "Lex Sasin" zapewni bezkarność politykom? Wiceminister przekonany o "uczciwości administracji"

Koronawirus w Polsce. Łukasz Kmita "apeluje o odpowiedzialność"

Urząd informował wtedy, że wojewoda kontynuuje realizację swoich obowiązków w trybie pracy zdalnej. "Jednocześnie wojewoda Łukasz Kmita, w związku z sytuacją epidemiczną, apeluje o odpowiedzialność: przestrzeganie zasad rygoru sanitarnego i zaleceń wystosowywanych przez Ministerstwo Zdrowia oraz Inspekcję Sanitarną" - informowała administracja.

Koronawirus w Polsce. Łukasz Kmita zastąpił Piotra Ćwika

Łukasz Kmita zastąpił na stanowisku odwołanego Piotra Ćwika w piątek 7 sierpnia. Decyzję podjął premier Mateusz Morawiecki.

ddjrd0y

Kmita ma 35 lat i jest działaczem Prawa i Sprawiedliwości. W 2006 i 2010 roku został wybrany radnym gminy Olkusz, a cztery lata później trafił do rady powiatu olkuskiego. Przez lata był także pracownikiem biura poselskiego Jacka Osucha z Prawa i Sprawiedliwości. Dwukrotnie bez skutku kandydował na urząd burmistrza Olkusza.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
ddjrd0y

Podziel się opinią

Share
ddjrd0y
ddjrd0y
Więcej tematów