Trwa ładowanie...
d3zt92j

Koronawirus w Polsce. Nowy komunikat Ministerstwa Zdrowia: kolejne przypadki zakażenia i ofiary

Koronawirus w Polsce, są nowe liczby. "Mamy 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych" - donosi Ministerstwo Zdrowia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało nowe liczby (Agencja Gazeta, Fot: Agnieszka Sadowska)
d3zt92j

Koronawirus w Polsce. Jest więcej zakażonych. Jak donosi Ministerstwo Zdrowia, potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.

Niestety to nie koniec przykrych informacji. Resort donosi o czterech ofiarach śmiertelnych. Mowa o 71-letnim mężczyźnie ze szpitala w Poznaniu, 83-letniej kobiecie ze szpitala w Tychach, 32-letniej kobiecie i 80-letnim mężczyźnie ze szpitala w Łańcucie.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem wynosi 1905, z czego 26 to osoby zmarłe. Eksperci i rządzący podkreślają, że największy wzrost zakażeń jeszcze przed nami.

Koronawirus po raz pierwszy zdiagnozowany w grudniu

Przypomnijmy, że Chorobę COVID-19 wywołującą koronawirus (SARS-CoV-2) po raz pierwszy zdiagnozowano w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei. 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię.

d3zt92j

Gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech - to główne objawy koronawirusa. Mogą pojawić się jednak inne, nietypowe - takie jak brak węchu czy apetytu, biegunka i wymioty.

Koronawirus jest szczególnie niebezpieczny dla osób w podeszłym wieku i z chorobami towarzyszącymi. Wśród ofiar są też jednak osoby młode.

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Z koronawirusem walczy cały świat. Niepokojące liczby dotyczą m.in. Stanów Zjednoczonych czy Włoch.

d3zt92j

W Polsce trwa dyskusja o tym, czy w trakcie trwania pandemii organizować wybory prezydenckie, zaplanowane na 10 maja.

Przeczytaj również: Koronawirus w Polsce. Wybory w maju? "Jesień jest jeszcze terminem niebezpiecznym"

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3zt92j

Podziel się opinią

Share

d3zt92j

d3zt92j
Więcej tematów