Trwa ładowanie...
d4kuvqw

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki zakażenia. Raport Ministerstwa Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 195 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zwiększyła się też liczba ofiar śmiertelnych. Zmarło kolejnych 10 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zakażenia
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zakażenia (Getty Images)
d4kuvqw

"Mamy 195 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (54), mazowieckiego (52), łódzkiego (35), świętokrzyskiego (29), małopolskiego (12), dolnośląskiego (11), podlaskiego (1) i wielkopolskiego (1)" - ogłosiło MZ na Twitterze. Łącznie w sobotę poinformowano o 416 nowych przypadkach zakażenia.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o kolejnych 10 ofiarach koronawirusa.

"Z przykrością informujemy o śmierci 10 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 77-K Wolica, 67-M i 62-K Racibórz, 68-K i 75-M Warszawa, 89-K Gdańsk, 80-K Bolesławiec, 51-K Jelenia Góra, 90-K i 92-K Zgierz" - czytamy na stronie resortu.

d4kuvqw

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce to 23 571 osoby. 1 061 osób zmarło.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Pandemia przyszła z Chin

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Wkrótce rozprzestrzenił się na całe Chiny. Łącznie zakaziło się tam nim ponad 81 tys. osób, zmarło prawie 3,3 tys.

Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach.

d4kuvqw

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Zobacz również: Koronawirus. Mapa Polski i Świata

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4kuvqw

Podziel się opinią

Share

d4kuvqw

d4kuvqw
Więcej tematów