Trwa ładowanie...
d1gamvp

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki SARS-CoV-2 i ofiary śmiertelne. Raport Ministerstwa Zdrowia

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przekazało nowe dane na temat pandemii. Są nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Niestety wzrosła również łączna liczba zmarłych z powodu COVID-19. Jest ponad 550 nowych przypadków i 12 ofiar śmiertelnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki SARS-CoV-2 i ofiary śmiertelne. Raport Ministerstwa Zdrowia (zdj. ilustracyjne)
Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki SARS-CoV-2 i ofiary śmiertelne. Raport Ministerstwa Zdrowia (zdj. ilustracyjne) (Getty Images)
d1gamvp

"Mamy 551 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (128), małopolskiego (71), łódzkiego (51), mazowieckiego (50), wielkopolskiego (38), kujawsko-pomorskiego (34), warmińsko-mazurskiego (32), pomorskiego (30), dolnośląskiego (27), zachodniopomorskiego (26), opolskiego (20), podkarpackiego (16), świętokrzyskiego (11), lubelskiego (8), podlaskiego (7) i lubuskiego (2)" - podało Ministerstwo Zdrowia.

"Z przykrością informujemy o śmierci 12 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 85-K Elbląg, 79-M Łańcut, 64-M Zgierz, 93-M Łódź, 76-M Wrocław, 66-K Gdańsk, 74-M Żory, 62-M Racibórz, 69-K Białystok, 75-K Warszawa, 62-M, 56-M Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące" - zaznaczono.

Zakażenie wykryto od początku pandemii łącznie u 52 tys 961 osób, z których 1 821 zmarło.

d1gamvp

Zobacz wideo: Dawid Podsiadło przypomniał apel Kingi Dudy. Prezydencki minister komentuje

Ministerstwo Zdrowia przekazało wcześniej we wtorek, że z powodu koronawirusa hospitalizowanych jest 1 950 pacjentów (przy 74 zajętych respiratorach). Kwarantanną objęto 105 tys. 427 osób. Resort podał też, że nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objęto 9 tys. 230 osób.

Łącznie wyzdrowiało 37 150 osób - poinformował we wtorek rano resort zdrowia. Dzień wcześniej było to 36 877 osób.

  Getty Images/iStockphoto
(Getty Images/iStockphoto)

Koronawirus w Polsce. Kryteria służb sanitarnych

Informacja, że ktoś jest objęty kwarantanną, dotyczy osób zdrowych, które miały bliski kontakt z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. W przypadku nadzoru epidemiologicznego chodzi o osoby, które nie miały bezpośredniego kontaktu z nosicielem lub chorym, ale na wszelki wypadek sprawdza się ich stan zdrowia.

d1gamvp

Informacja, że ktoś jest hospitalizowany, to wiadomość, że przebywa w szpitalu, ale niekoniecznie jest nosicielem koronawirusa albo jest chory na COVID-19. Dopiero po wykonaniu testu wiadomo, czy mamy do czynienia z zakażeniem SARS-CoV-2.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd dotarł wirus.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1gamvp

Podziel się opinią

Share
d1gamvp
d1gamvp