Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki. Ministerstwo Zdrowia podaje kolejne informacje

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podaje nowe informacje. Stwierdzono kolejne przypadki zachorowania z powodu COVID-19.

Share
Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki. Ministerstwo Zdrowia podaje kolejne informacje
Źródło: PAP
d29clm2

"Mamy 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusa, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych" - podaje resort zdrowia.

"Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego i zachodniopomorskiego" - dodaje ministerstwo.

d29clm2

W sumie w Polsce stwierdzono 1051 przypadków koronawirusa. Zmarło 14 osób z COVID-19.

Zobacz wideo: Koronawirus w Polsce. Dr Łukasz Jankowski opowiedział o naciskach na lekarzy

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Stan pandemii

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce obowiązuje stan epidemii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d29clm2

Podziel się opinią

Share
d29clm2
d29clm2
Więcej tematów