Trwa ładowanie...
d4875nq

Koronawirus w Polsce. Nowe ognisko. Zakażonych jest kilkadziesiąt sióstr zakonnych

Kolejne ognisko koronawirusa na Śląsku. Zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono u 30 sióstr zakonnych w Katowicach. To członkinie Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Nowe ognisko. Zakażonych jest kilkadziesiąt sióstr zakonnych
Koronawirus w Polsce. Nowe ognisko. Zakażonych jest kilkadziesiąt sióstr zakonnych (PAP)
d4875nq

30 sióstr ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Katowicach ma potwierdzone zakażenie koronawirusem. Trzy trafiły do szpitala. Jak poinformowała portal katowice24.info Alina Kucharzewska, rzeczniczka prasowa wojewody śląskiego, to siostry ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety. Budynek mieści się przy ul. Warszawskiej 52.

- Wyniki badań na obecność koronawirusa były pozytywne w przypadku 30 sióstr, a negatywne w przypadku 9. Trzy siostry zostały zabrane do szpitala, bo gorzej się czuły - powiedziała Kucharzewska. Dodała jednocześnie, że pozostałe zakażone są odizolowane od zdrowych sióstr, które przebywają na innym piętrze. Zaopatrzone są w środki ochrony osobistej, a jedzenie zamawiają przez internet. - Siostra przeorysza jest w kontakcie z sanepidem. Źródło zakażenia jest nieznane – zaznaczyła.

Koronawirus w Polsce. Zmarł redemptorysta z klasztoru w Tuchowie

To niejedyne ognisko koronawirusa w polskich zakonach. Od trzech tygodni z epidemią zmaga się zakon redemptorystów w Tuchowie. Rzecznik zgromadzenia potwierdził informację o śmierci 75-letniego ojca Jana Rzepieli. Zakonnik po zakażeniu koronawirusem przebywał w stanie ciężkim w krakowskim szpitalu.

d4875nq

To druga ofiara śmiertelna od czasu stwierdzenia ogniska w Tuchowie. 17 czerwca zmarła 91-letnia kobieta z Domu Pogodnej Jesieni. Do tej pory koronawirusa wykryto już 37 duchownych z tamtejszego klasztoru. Łącznie w Tuchowie zachorowało 90 osób.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Sztab Andrzeja Dudy zarzuca kłamstwo Rafałowi Trzaskowskiemu. Cezary Tomczyk: nie wiem, o co chodzi

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RadioZet

d4875nq

Podziel się opinią

Share
d4875nq
d4875nq
Więcej tematów