Trwa ładowanie...
d1hyggx

Koronawirus w Polsce. Nowe obostrzenia. Sprawdź, gdzie jest czerwona strefa?

Koronawirus w Polsce. Rząd wprowadził regionalizację obostrzeń i podzielił Polskę na trzy strefy. Sprawdź, gdzie jest czerwona strefa.
Share
Koronawirus w Polsce. Gdzie są czerwone powiaty?
Koronawirus w Polsce. Gdzie są czerwone powiaty?Źródło: Materiały prasowe
d1hyggx

Czerwona strefa. Czym jest?

Ministerstwo Zdrowia zdecydowało o przywróceniu obostrzeń na terenie części kraju. Tam, gdzie wzrost liczby zakażonych jest największy zmieniły się obowiązujące zasady. Zdecydowano się na wprowadzenie regionalizacji i podzielono kraj na trzy strefy: czerwoną, żółtą i zieloną. Czym jest czerwona strefa? To miejsca w Polsce, gdzie jest największy przyrost nowych przypadków zakażeń koronawirusem.

Koronawirus w Polsce. Maseczki wszędzie obowiązkowe

Czerwone powiaty to strefa wprowadzona przez rząd w ramach regionalizacji obostrzeń. Ministerstwo Zdrowia zdecydowało o przywróceniu obostrzeń na terenie części kraju. Tam, gdzie wzrost liczby zakażonych jest największy. Tam wprowadzono obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni otwartej, jak i w zamkniętej.

d1hyggx

W "czerwonych" powiatach obowiązywać będzie zakaz organizacji targów, wydarzeń kulturalnych. Zamknięte będą siłownie, kina i sanatoria. Z kolei wydarzenia sportowe odbywać będą się bez udziału kibiców.

Koronawirus w Polsce. Zmiany w organizacji wesel

Zgodnie z decyzją rządu w czerwonych strefach wprowadzono zmiany w organizacji wesel. - Ograniczenie liczby osób, które będą mogły korzystać z komunikacji zbiorowej, do 50 proc. miejsc siedzących, ograniczone zostanie też liczba osób, które będą mogły brać udział w weselach i uroczystościach rodzinnych, m.in. weselach. W strefie czerwonej do 50, a w żółtej - do 100. Będzie też obowiązek rejestracji wesel - mówił podczas konferencji prasowej wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Czerwona strefa. Jakie powiaty?

W czerwonej strefie znalazły się powiaty:

  • powiat ostrzeszowski,
  • powiat nowosądecki,
  • Nowy Sącz,
  • powiat wieluński,
  • powiat pszczyński,
  • Ruda Śląska,
  • powiat rybnicki,
  • Rybnik,
  • powiat wodzisławski.
d1hyggx

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia zapowiada policyjne kontrole na weselach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1hyggx

Podziel się opinią

Share
d1hyggx
d1hyggx
Więcej tematów