Trwa ładowanie...
d124v7k

Koronawirus w Polsce. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia. Coraz więcej osób wyleczonych

Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze statystyki dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce. W kwietniu przybyło ponad 2,5 tys. zakażonych koronawirusem. Pocieszająca jest liczba osób, które zwalczyły koronawirusa. Jest to prawie 200 pacjentów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje o nowych wyleczonych.
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje o nowych wyleczonych. (PAP, Fot: PAP/Tomasz Wojtasik)
d124v7k

Od 4 marca, czyli stwierdzenia pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce, zachorowało już 4 tys. 532 osoby. 111 osób zmarło z powodu objawów choroby.

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje o zakażeniach

Najnowsze dane statystyczne dotyczą jednak tylko kwietnia. Wraz z najnowszymi danymi przekazanymi przez Ministerstwo Zdrowia, w ciągu ostatnich 7 dni stwierdzono zakażenie koronawirusem u 2 tys. 595 osób.

d124v7k

Tylko we wtorek zmarły kolejne cztery osoby. Jak informuje resort zdrowia, są to: 64-letni mężczyzna hospitalizowany w Krakowie oraz 83-letnia kobieta hospitalizowana w Tychach, 77-letni mężczyzna hospitalizowany w Poznaniu i 85-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie, którzy mieli choroby współistniejące.

TU ZNAJDZIESZ NASZ LAJFBLOG Z SYTUACJI W KRAJU I NA ŚWIECIE

Zobacz też: Wybory prezydenckie w obliczu koronawirusa. Wygrałby Andrzej Duda

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przedstawia nowe statystyki

Z danych za kwiecień wynika też, że na kwarantannie przebywa obecnie 148 tys. 130 osób. Przypomnijmy, że kwarantanną objęte są wszyscy, którzy mieli bliski kontakt z zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Taka kwarantanna trwa przez 14 dni. W tym czasie nie wolno opuszczać domu, nie można też kontaktować się z nikim fizycznie. Okres 14 dni liczony jest od dnia, gdy ostatnio kontaktowaliśmy się z osobą, u której potwierdzono zakażenie.

d124v7k

Dane wskazują też na liczbę osób objętych nadzorem sanitarno-epidemiologicznym. Jest ich łącznie 36 tys. 391. Taką kontrolą objęte są osoby, które przebywały w bliskim otoczeniu zakażonych, ale nie miały z nimi bezpośredniego kontaktu.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Nadzór sanitarno-epidemiologiczny pozwala na opuszczanie domu, ale wyjścia powinny zostać ograniczyć do minimum. Należy tez obserwować swój organizm, w tym badać temperaturę. Wyniki trzeba przesyłać do pracowników Sanepidu.

d124v7k

Czytaj także: Kiedy lek na koronawirusa? Jarosław Gowin mówi o ewentualnym sukcesie polskich naukowców

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d124v7k

Podziel się opinią

Share
d124v7k
d124v7k
Więcej tematów