Trwa ładowanie...
do8rsf9

Koronawirus w Polsce. MZ: mamy nowe przypadki zakażenia SARS-CoV-2

- Mamy 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - przekazuje ministerstwo zdrowia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Odnotowano kolejne przypadki zakażenia SARS-CoV-2 (PAP, Fot: PAP/Andrzej Lange)
do8rsf9

Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. zachodniopomorskiego i 5 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego - dodaje resort w komunikacie. Od początku wybuchu pandemii w Polsce odnotowano w sumie 766 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Zmarło 8 osób.

Przypomnijmy, że od piątku, 20 marca na terenie Polski obowiązuje stan epidemii. Zdecydowano o przedłużeniu zamknięcia wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych do świąt Wielkanocy. - Mam nadzieję, że już po świętach wielkanocnych będziemy mogli zmienić tryb życia. Pamiętajmy jednak o higienie. Unikajmy kontaktu ze starszymi osobami - mówił Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce w związku z pandemią obowiązuje stan epidemii.

do8rsf9

Do wtorkowego poranka potwierdzono ponad 382 tys. zakażeń koronawirusem na całym świecie, zmarło blisko 17 tys. osób, a wyzdrowiało 102 tys. pacjentów.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

do8rsf9

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

do8rsf9

Podziel się opinią

Share

do8rsf9

do8rsf9
Więcej tematów