Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Możliwe nowe zasady dla niezaszczepionych

Szef GIS w Polsce Krzysztof Saczka stwierdził, że w obliczu zagrożenia, jakim jest dla obywateli koronawirus, możliwe będzie wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa ze względu na stopień zaszczepienia. W praktyce oznaczałoby to różnice w zasadach funkcjonowania osób zaszczepionych i niezaszczepionych.

Share
Punkt szczepieńPunkt szczepieńŹródło: East News, fot: WOJCIECH STROZYK
d1uc1f4

O możliwości wprowadzenia nowego rygoru sanitarnego Krzysztof Saczka poinformował podczas konferencji prasowej w Łodzi. Szaf GIS zapewniał, że intencją kierowanej przez niego instytucji nie jest w żadnej mierze dzielenie społeczeństwa, jednak w obliczu zagrożenia czwartą falą pandemii koronawirusa i rozprzestrzeniania się wariantu Delta GIS musi reagować.

Koronawirus w Polsce. Niezaszczepieni źródłem ryzyka?

- Jak najdalszy jestem od tego, abyśmy dzielili społeczeństwo. Każdy jest wolnym obywatelem i podejmuje określone decyzje. Jednak dzięki osiągnięciom medycznym w tej chwili w zasadzie jedynym antidotum, które może przerwać łańcuchy zakażeń SARS-CoV-2 i powrócić do normalności, są szczepienia - stwierdził Saczka.

Szef GIS zapewnił, że instytucja bacznie przygląda się sytuacji epidemicznej w innych krajach i na podstawie analizy tejże, wysnuwane będą wnioski, co do funkcjonowania Polaków w kolejnych miesiącach. - Może dojść do takiej sytuacji, że w Polsce też pewnego rodzaju zasady będą wdrożone właśnie w takim kontekście, aby osoby, które są zaszczepione nie były narażane na ryzyko przez osoby, które nie są zaszczepione - powiedział. Saczka zaznaczył jednak, że decyzje w tym zakresie będą należały przede wszystkim do premiera Mateusza Morawieckiego.

Koronawirus w Polsce. Lewica przygotowała "Księgę błędów i zaniechań rządu PiS"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1uc1f4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uc1f4
d1uc1f4
Więcej tematów