Trwa ładowanie...
dp1t29p

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia wprowadza zmiany w raportach. Chodzi o ofiary

Koronawirus w Polsce przybiera na sile. W piątek odnotowano kolejny dobowy rekord zakażeń, zachorowało 4739 osób. Ministerstwo Zdrowia wieczorem przekazało, że wprowadza zmiany w publikowanych codziennie raportach. Dotyczą one osób zmarłych. Skorygowano też liczbę testów wykonanych w ciągu ostatniej doby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia zapowiada zmiany w raportach
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia zapowiada zmiany w raportach (PAP, Fot: Łukasz Gągulski)
dp1t29p

"W związku z wydłużającą się formą przekazywanych komunikatów nt. koronawirusa, od soboty, raporty dotyczące zakażeń nie będą zawierać szczegółowych danych dot. osób zmarłych" - czytamy w komunikacie MZ opublikowanym na Twitterze.

W komunikacie podkreślono, że przyszłe raporty będą zawierać jedynie informacje o liczbie osób zmarłych, bez wyszczególnienia, z jakich miast pochodziły ofiary i w jakim były wieku.

"W raportach będziemy informować o liczbie osób zmarłych z powodu COVID-19 oraz o liczbie zmarłych z powodu nałożenia się zakażenia koronawirusem na inne choroby współistniejące" - przekazały władze resortu.

Koronawirus w Polsce. Pomyłka w liczbie wykonanych testów. MZ się tłumaczy

W piątek Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że w ciągu ostatniej doby wykonano ponad 21,5 tys. testów, czyli ponad dwa razy mniej niż dzień wcześniej. - Rzeczywiście dzisiaj mamy w raporcie 21,5 tys. testów i to też wzbudziło nasze zaniepokojenie. Niestety mamy cztery województwa, w których laboratoria mogły nie wpisać poprawnie liczby wykonanych testów - stwierdził na konferencji rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

dp1t29p

Ostatecznie w piątek wieczorem informacja o liczbie wykonanych testów została skorygowana, a resort zdrowia przedstawił nowe, poprawne tym razem dane.

"Informujemy, że po korektach z województw: łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i wielkopolskiego, sumaryczna liczba przeprowadzonych testów na koronawirusa to 30,4 tys." - poinformowało ministerstwo na Twitterze.

Koronawirus w Polsce. Rośnie liczba chorych

W piątek przekazano nowe informacje na temat epidemii koronawirusa w Polsce. Poinformowano o wykryciu 4739 nowych przypadków zakażenia COVID-19. Zmarły 52 osoby.

dp1t29p

"Mamy 4739 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: małopolskiego (724), mazowieckiego (521), śląskiego (490), wielkopolskiego (436), pomorskiego (388), podkarpackiego (368), łódzkiego (363), kujawsko-pomorskiego (324), dolnośląskiego (250), świętokrzyskiego (192), lubelskiego (185), zachodniopomorskiego (130), podlaskiego (117), opolskiego (116), warmińsko-mazurskiego (102), lubuskiego (33)" - przekazało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Z powodu COVID-19 zmarły 52 osoby. Resort zdrowia przekazał, że u 46 spośród nich śmierć była spowodowana "współistnieniem COVID-19 z innymi schorzeniami".

"Liczba zakażonych koronawirusem: 116 338/2 919 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)" - podsumowało Ministerstwo Zdrowia

Zobacz też: Koronawirus. Mocne oskarżenia. "Morawiecki powinien mieć trochę honoru"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dp1t29p

Podziel się opinią

Share
dp1t29p
dp1t29p
Więcej tematów