Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje. Nowe przypadki COVID-19. Nie ma zgonów

Cały czas w Polsce przybywa osób z koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy bilans zakażonych. W popołudniowych raportach nie mamy odnotowanego żadnego przypadku zgonu z powodu COVID19.

Share
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje. Nowe przypadki COVID-19. Nie ma zgonów
Źródło: FORUM
d2jjjsz

Koronawirus w Polsce cały czas się rozprzestrzenia. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje. Mamy 222 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: łódzkiego (112), mazowieckiego (50), śląskiego (16), podlaskiego (11), dolnośląskiego (8), małopolskiego (6), opolskiego (4), świętokrzyskiego (4), wielkopolskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), zachodniopomorskiego (2), lubelskiego (1) i pomorskiego (1).

Są też dobre wiadomości. W popołudniowych raportach nie mamy odnotowanego żadnego przypadku zgonu z powodu COVID19.

d2jjjsz

W porannym komunikacie Ministerstwa Zdrowia podano informację o 139 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem i dwóch osobach, które zmarły.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 25 048. W tym 1 117 to ofiary śmiertelne.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Interaktywna mapa

W internecie dostępna jest interaktywna mapa pokazująca najważniejsze informacje dotyczące pandemii koronawirusa w Polsce oraz na świecie.

d2jjjsz

Na całym świecie liczba zakażonych koronawirusem przekroczyła w czwartek 6,5 mln. Najwięcej infekcji jest w Stanach Zjednoczonych - ponad 1,8 mln. Zmarło ponad 380 tys. osób - podaje PAP, powołując się na dane Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa z Baltimore.

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce w związku z pandemią obowiązuje stan epidemii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz: moja żona jest głosem kobiet

d2jjjsz

Podziel się opinią

Share
d2jjjsz
d2jjjsz
Więcej tematów