Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia: nowe przypadki zakażenia i kolejne ofiary

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje o nowych przypadkach zakażenia. "Mamy 187 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia" - donosi resort. W komunikacie czytamy też o kolejnych ofiarach śmiertelnych COVID-19.

Share
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia: nowe przypadki zakażenia i kolejne ofiary
Źródło: Agencja Gazeta
d2eqpt8

Nowe przypadki dotyczą województw: śląskiego (72), pomorskiego (35), dolnośląskiego (24), kujawsko-pomorskiego (16), wielkopolskiego (16), małopolskiego (8), zachodniopomorskiego (6), lubelskiego (3), opolskiego (3), świętokrzyskiego (3), podkarpackiego (1).

W najnowszym komunikacie Ministerstwa Zdrowia czytamy o ośmiu ofiarach śmiertlenych. To 98-letnia kobieta (Starachowice), 57-letnia kobieta (Poznań), 72-letnia kobieta i 92-letni mężczyzna (Gdańsk), 67-letnia kobieta i 42-letnia kobieta oraz 69-letni mężczyzna (Racibórz), a także 77-letnia kobieta (Łańcut). Większość osób miała choroby współistniejące.

Łączna liczba zakażonych koronawirusem wynosi 12 089, z czego 570 to osoby zmarłe.

d2eqpt8

Koronawirus w Polsce. Etapy odmrażania gospodarki

Rząd wprowadził restrykcje, by zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa. Cierpi na tym gospodarka, dlatego władza zaplanowała stopniowe luzowanie obostrzeń. Na razie w życie weszły w życie zasady z pierwszej fazy. Rząd zastanawia się nad tym, kiedy wdrożyć kolejną.

Na razie zostały otwarte parki, lasy i tereny zielone i można przemieszczać się w celach rekreacyjnych, co wcześniej było zakazane. Możemy wyjść na spacer, pobiegać lub jeździć rowerem. Musimy jednak pamiętać, że podczas tych aktywności musimy nosić maseczki ochronne lub zasłaniać twarz częścią odzieży. Wyjątek od tej reguły stanowią spacery w lasach, gdzie nie ma nakazu zakrywania ust i nosa.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Kulisy rozmowy posłów Porozumienia z prezydentem Andrzejem Dudą

Co zakłada drugi etap odmrażania gospodarki? Czekamy na otwarcie sklepów budowlanych w weekendy, hoteli i innych miejsc noclegowych z ograniczeniami, a także niektórych instytucji kultury: bibliotek, muzeów i galerii sztuk.

Przypomnijmy, że o pierwszym potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce resort zdrowia poinformował 4 marca. Granica 100 zakażeń została przekroczona 14 marca, 1 tys. - 25 marca, a 5 tys. - 8 kwietnia.

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2eqpt8

Podziel się opinią

Share
d2eqpt8
d2eqpt8
Więcej tematów