Trwa ładowanie...
d23m9cg

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo zdrowia: kolejne przypadki zakażenia SARS-CoV-2

- Mamy 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - przekazuje ministerstwo zdrowia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Wzrosła liczba Polaków zakażonych osób SARS-CoV-2
Koronawirus w Polsce. Wzrosła liczba Polaków zakażonych osób SARS-CoV-2 (PAP, Fot: PAP/Adam Warżawa)
d23m9cg

- Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. lubelskiego oraz 1 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego - dodaje resort w komunikacie. Ogólna liczba zakażonych osób SARS-CoV-2 w Polsce wynosi 799 osób, zmarło 9 osób.

Informację podano kilkanaście minut po konferencji prasowej premiera, który ogłosił nowe ograniczenia. - Będą one dotyczył przemieszczania się ludności - podał premier. Ograniczenia mają również dotyczyć transportu zbiorowego, aby tylko co drugie miejsce było zajęte. Z kolei zgromadzenia mają dotyczyć dwóch osób, wyjątek stanowi rodzina. Z kolei w uroczystościach, obrzędach religijnych może uczestniczyć do 5 osób. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce w związku z pandemią obowiązuje stan epidemii.

d23m9cg

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d23m9cg

Podziel się opinią

Share

d23m9cg

d23m9cg
Więcej tematów