Trwa ładowanie...
Koronawirus w Polsce. Minister Adam Niedzielski zaprezentuje nową strategię walki z koronawirusem

Koronawirus w Polsce. Minister Adam Niedzielski zaprezentuje nową strategię walki z koronawirusem

Epidemia koronawirusa trwa. W Polsce wciąż przybywa zakażonych SARS-CoV-2. Jesienią sytuacja, jak wynika z obaw ekspertów, może wymknąć się spod kontroli. W czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawi opracowaną przez resort strategię działania na jesień, dotyczącą działań związanych z koronawirusem i grypą.

Share
d1gigqc

Eksperci z dużym niepokojem czekają na jesień. Lekarze obawiają się, że każde przeziębienie lub grypa będą traktowane jako podejrzenie COVID-19. W praktyce może to oznaczać paraliż służby zdrowia.

Resort zdrowia zapowiedział, że przed nadejściem sezonu jesiennego wprowadzi w życie nową strategię walki z koronawirusem. Jednym z rozpatrywanych pomysłów miało być zwiększenie roli lekarzy rodzinnych w zwalczaniu epidemii. Chodzi m.in. o to, by "po zebraniu odpowiedniego wywiadu" mogli oni zlecić testy na obecność koronawirusa.

d1gigqc

Kolejnym pomysłem było zmniejszenie liczby szpitali jednoimiennych. Powstały one na początku epidemii i były przeznaczone tylko do przyjmowania pacjentów zakażonych koronawirusem. W zamian za to resort chciałby niemal w każdej placówce utworzyć specjalnie wydzielone miejsca do diagnozy pacjentów z podejrzeniem COVID-19.

- Chcemy praktycznie we wszystkich szpitalach w Polsce stworzyć izolatki - zapowiedział w połowie sierpnia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

d1gigqc

Podziel się opinią

Share
d1gigqc
d1gigqc
Więcej tematów