Trwa ładowanie...
d1rsijx

Koronawirus w Polsce. Łódź. Nauczyciel zakażony, 90 uczniów na kwarantannie

Koronawirus potwierdzono u jednego z nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 23 w Łodzi. Na kwarantannę trafiło 90 uczniów klasy szóstej, siódmej i dwóch z klasy ósmej. Izolacji będą musieli się również poddać ich rodzice.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Polska. Łódź. Uczniowie czterech klas na kwarantannie
Koronawirus. Polska. Łódź. Uczniowie czterech klas na kwarantannie (East News, Fot: TADEUSZ KONIARZ)
d1rsijx

U jednej z nauczycielek języka angielskiego w Łodzi potwierdzono koronawirusa. Kobieta uczyła w Szkoły Podstawowej nr 23. Sama nie miała objawów, ale zachorowała osoba z jej bliskiego otoczenia - podaje portal lodz.naszemiasto.pl. Pedagog zdecydowała się na zrobienie testu. Wynik był pozytywny. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łodzi rozpoczęła dochodzenie epidemiologiczne.

Koronawirus. Polska. Łódź. Uczniowie czterech klas na kwarantannie

- Na kwarantannę skierowanych zostało ok. 90 uczniów Szkoły Podstawowej nr 23 w Łodzi oraz członkowie ich rodzin. To uczniowie klas starszych: szóstej, siódmej i dwóch ósmych - zaznaczył rzecznik wojewódzkiego sanepidu Zbigniew Solarz. Decyzja ma charakter prewencyjny. Trwa postępowanie służb sanitarnych. Na izolację została również skierowana nauczycielka techniki, z którą miała kontakt zakażona - informuje expressilustrowany.pl.

d1rsijx

Przeczytaj: Łódź. Kurator oświaty zwolniony. Mówił o groźnym "wirusie LGBT"

- Uczniowie czują się dobrze i jeśli tak pozostanie, będziemy mogli we wtorek, 15 września wrócić do normalnych lekcji w szkole - powiedziała dyrektor Elżbieta Jankowska-Muzolf. Do tego czasu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Łodzi będą się uczyć hybrydowo. Pozytywną opinię w sprawie nauki zdalnej i zawieszenia zajęć stacjonarnych dla tych czterech klas wydał łódzki sanepid.

"Piątka dla zwierząt". Jarosław Kaczyński wygra z Rydzykiem? W tle "strumień pieniędzy"

Koronawirus w Polsce. Zakażenia w łódzkich szkołach

Koronawirusa potwierdzono również u uczniów dwóch łódzkich szkół niepublicznych. W jednej z nich COVID-19 wykryto u dwóch osób, które wirusa złapały na imprezie. Obie placówki nie zostały zamknięte, a w jednej z nich część klas przeszła na nauczanie zdalne. W Liceum Salezjańskim w Łodzi w trybie zdalnym uczą się w 43 osoby. W łódzkiej British International School kwarantanną objęto 18 osób.

d1rsijx

Przeczytaj również: Koronawirus w szkołach. Rodzice wynajmują prawników. Posypią się pozwy?

W woj. łódzkim do piątku w zdalnym trybie nauczania pozostanie blisko 150 uczniów Szkoły Podstawowej w Byszewie w gminie Kutno i 125 uczniów oraz 17 nauczycieli z Bolimowa w powiecie skierniewickim. W obu szkołach SARS-CoV-2 wykryto u nauczycieli. W regionie łódzkim jest 1648 publicznych i 525 prywatnych placówek edukacyjnych.

Źródło: PAP/lodz.naszemiast.pl/expressilustrowany.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1rsijx

Podziel się opinią

Share
d1rsijx
d1rsijx