Trwa ładowanie...
koronawirus

Koronawirus w Polsce. Ksiądz odprawił pogrzeby. Potem trafił do szpitala

Koronawirus dotyka coraz więcej miejsc w Polsce. Pierwszy przypadek odnotowano w powiecie chełmskim. Chodzi o księdza. Zanim trafił do szpitala, odprawił dwa pogrzeby.

Share
Koronawirus w Polsce. Ksiądz odprawił pogrzeby. Potem trafił do szpitala
Źródło: East News
d31qphc

Koronawirus w Polsce bardzo szybko się rozprzestrzenia. Ministerstwo Zdrowia codziennie informuje o nowych zakażonych osobach.

Jak czytamy na stronie kurierlubelski.pl, pierwszy przypadek zakażenia wykryto w powiecie chełmskim. Chory to ksiądz z parafii w Białopolu. Najprawdopodobniej ksiądz zaraził się nim od uczestniczki pogrzebu. Kobieta miała niedawno wrócić z Włoch.

Okazuje się, że ksiądz tego samego dnia odprawił dwa pogrzeby.

d31qphc

To, że jest zakażony, okazało się, gdy trafił do chełmskiego szpitala z zapaleniem płuc. Tam wdrożono odpowiednie procedury i wykonano test na koronawirusa. Wyszedł pozytywnie. Na oddziale, na którym przebywał ksiądz, zastosowano kwarantannę. Zostali jej poddani zarówno personel medyczny, jak i pacjenci - w sumie 33 osoby.

Wójt Białopola, Henryk Maruszewski zdecydował o zdezynfekowaniu kościoła w Białopolu.

Koronawirus. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

d31qphc

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Minister Michał Woś zarażony koronawirusem. Koledzy z pracy świadomie do niego nie dzwonią

d31qphc

Podziel się opinią

Share
d31qphc
d31qphc
Więcej tematów