Trwa ładowanie...
dr796ad

Koronawirus w Polsce. Konin: 4-latek zarażony. Szpital zamyka oddział dziecięcy

Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie zamknął oddział dziecięcy. U 4-letniego dziecka, które przebywa na terenie placówki, zdiagnozowano koronawirusa. Zdecydowano się na izolację części personelu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. 4-latek z konina zarażony
Koronawirus w Polsce. 4-latek z konina zarażony (PAP, Fot: Tomasz Wojtasik)
dr796ad

Do szpitala w Koninie 4-letni chłopiec trafił w drugiej połowie marca. Lekarze postanowili wypisać go do domu 1 kwietnia, po czym dziecko poczuło się gorzej i po dwóch dniach znów zostało przewiezione na oddział dziecięcy.

Podczas badań potwierdzono, że u chłopca nie ustąpiły wcześniej zdiagnozowane objawy. Zdecydowano się także przeprowadzić test na obecność koronawirusa. Niestety wyniki badania okazały się być pozytywne.

Ze względu na stwierdzone zakażenie, władze szpitala podjęły decyzję, że personel pracujący na oddziale dziecięcym zostanie wyizolowany.

dr796ad

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

- Zespół się teraz organizuje, kto zostanie. Reszta będzie w kwarantannie domowej - informuje w rozmowie z wielkopolskim portalem lm.pl Maria Wróbel, naczelna pielęgniarka konińskiego szpitala.

Według przekazanych informacji na zamkniętym oddziale przebywa siedmiu pacjentów. Wstrzymano przyjmowanie nowych małych pacjentów.

dr796ad

W poniedziałek poinformowano też, że zamknięty został również oddział Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, na którym leczeni są pacjenci z chorobami płuc, oraz oddział wewnętrzny. Jak ustalono, niektórzy pacjenci mogli mieć kontakt z osobami chorymi na COVID-19.

Zobacz również: Koronawirus. Mapa Polski i Świata

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dr796ad

Podziel się opinią

Share

dr796ad

dr796ad
Więcej tematów