Trwa ładowanie...
Koronawirus w Polsce. Konferencja ministra zdrowia. Nowe obostrzenia od soboty? [NA ŻYWO]

Koronawirus w Polsce. Konferencja ministra zdrowia. Nowe obostrzenia od soboty? [NA ŻYWO]

Koronawirus w Polsce. Rośnie liczba zakażeń COVID-19, trzecia fala epidemii wkroczyła do naszego kraju. Minister zdrowia Adam Niedzielski ma przedstawić decyzje ws. obostrzeń. Zapraszamy do oglądania konferencji prasowej.
Share
d2g97xp

Start konferencji prasowej jest planowany w godzinach popołudniowych.

- Niestety nie wygląda dobrze sytuacja w tej chwili. Te poranne dane, które dotyczą dzisiejszego dnia, pokazują, że przekroczyliśmy tę barierę 10 tysięcy i to nie tak nieśmiało, tylko ten dokładny wynik to jest 12 146 nowych zachorowań - poinformował w poniedziałek Adam Niedzielski na antenie TOK FM.

d2g97xp

- Idziemy w kierunku ograniczenia ruchu na południowej granicy Polski. Będziemy chcieli dokonać formalnej zmiany niedopuszczenia stosowania chust i przyłbic - dodał polityk, precyzując, że przyłbice będą mogły być stosowane w połączeniu z maseczkami.

Obecnie wciąż obowiązują zasady wprowadzone 12 lutego na okres dwóch tygodni: hotele są otwarte dla wszystkich w reżimie sanitarnym, jednak dostępnych jest 50 proc. pokoi, zaś posiłki są serwowane tylko do pokoi.

Otwarte są kina, teatry, opery i filharmonie, a podczas wydarzeń kulturalnych, które się w nich odbywają, zajętych może być maksymalnie 50 proc. miejsc siedzących. Otwarte są także stoki, baseny (oprócz aquaparków), boiska zewnętrzne, korty.

Zamknięte pozostają jednak siłownie, a restauracje wciąż mogą wydawać posiłki jedynie na wynos i w dowozie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2g97xp

Podziel się opinią

Share
d2g97xp
d2g97xp
Więcej tematów