Trwa ładowanie...
d48yg5l
Koronawirus w Polsce. Konferencja Ministerstwa Zdrowia

Koronawirus w Polsce. Konferencja Ministerstwa Zdrowia

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia zwołało konferencję prasową. Na miejscu są dziennikarze Wirtualnej Polski. W czwartek resort poinformował o 811 przypadkach zakażenia w kraju.
Share
d48yg5l

Ministerstwo Zdrowia tydzień temu zdecydowało podzielić Polskę na trzy strefy: czerwone, żółte i zielone. Od soboty w niektórych powiatach na terenie kraju obowiązują dodatkowe rygory sanitarne. Rozporządzenie w tej sprawie obowiązuje od soboty.

- Nie widzimy, by to się rozlewało szeroko na Polskę (...). Liczba tych powiatów będzie podobna - oświadczył Łukasz Szumowski w czwartek rano. - Jedyny moment, gdy cała Polska zostałaby czerwoną strefą, to moment niewydolności służby zdrowia - dodał.

d48yg5l

Szef resortu zdrowia podkreślił również, że zakażenia pochodzą również z imprez. - Ludzie nie tyle, co zaczęli zarażać się na ulicy, co na imprezach - powiedział Szumowski, wymieniając m.in. wesela. - To jest zjawisko, które trudniej kontrolować, jest niepokojące - powiedział Szumowski.

W czwartek Ministerstwo Zdrowia przekazało nowe informacje ws. koronawirusa. Są 811 nowe przypadki i 14 ofiar śmiertelnych. To drugi najwyższy wynik od początku pandemii. Liczba zakażonych w Polsce wynosi obecnie 54 487. Do tej pory zmarło z powodu koronawirusa 1 844 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d48yg5l

Podziel się opinią

Share
d48yg5l
d48yg5l
Więcej tematów