Trwa ładowanie...
koronawirus

Koronawirus w Polsce. Kolejne przypadki. Ministerstwo Zdrowia podaje nowe informacje

Koronawirus w Polsce. Pojawiły się kolejne przypadki. Ministerstwo Zdrowia podaje nowe informacje o chorych. "Mamy 119 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia" - podaje resort. Nie żyje kolejnych 16 osób.

Share
Koronawirus w Polsce. Kolejne przypadki. Ministerstwo Zdrowia podaje nowe informacje
Źródło: PAP, fot: Łukasz Gągulski
d2l9lof

Informacje o nowych zachorowaniach pochodzą z województw: mazowieckiego (29 przypadków), małopolskiego (23), dolnośląskiego (19), łódzkiego (13), wielkopolskiego (13), świętokrzyskiego (8), kujawsko-pomorskiego (5), podkarpackiego (4), opolskiego (2), podlaskiego (1), śląskiego (1), lubuskiego (1).

Koronawirus w Polsce. Coraz więcej zmarłych. Wśród nich 35-latek

"Z przykrością informujemy o śmierci 16 osób zakażonych koronawirusem. Większość osób miała choroby współistniejące" - podaje Ministerstwo Zdrowia.

Chodzi o 79-latka, 65-latka z Raciborza, 71-latkę, 80-latkę, 65-latkę, 81-latkę, 83-latka, 74-latka, 64-latka z Radomia, 87-latkę, 85-latkę, 75-latkę z Warszawy, 69-latka, 88-latka, 35-latka z Poznania oraz 90-latkę z Kędzierzyna-Koźla.

d2l9lof

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce to 9856. Do tej pory zmarło 401 chorych na COVID-19.

Zobacz wideo: PiS przygotowuje się do wyborów prezydenckich 2020. Wojciech Hermeliński: to nielegalne

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Stan pandemii

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce obowiązuje stan epidemii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2l9lof

Podziel się opinią

Share
d2l9lof
d2l9lof
Więcej tematów