Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Kolejne przypadki COVID-19 w Domu Opieki w Grobli

Dom Opieki w Grobli jest jednym z ognisk koronawirusa w województwie małopolskim. Jak podają media, potwierdzono kolejnych 50 przypadków zakażenia w ośrodku. Aktualnie 23 osoby przebywają w szpitalu.

Share
Koronawirus w Polsce. Kolejne przypadki COVID-19 w Domu Opieki w Grobli
Źródło: PAP
dxrg78z

Do tej pory testy na obecność koronawirusa dały wynik dodatni u 115 ze 165 podopiecznych, którzy przebywali w placówce w chwili wykrycia zakażenia, a takze u ponad 20 osób z personelu.

- W sobotę i niedzielę otrzymaliśmy wyniki kolejnych testów, przeprowadzonych w czwartek 23 lipca wśród 99 podopiecznych ośrodka. U 50 osób wynik testu był dodatni - poinformował w rozmowie z PAP dr Krystian Dudek reprezentujący Dom Opieki w Grobli.

Koronawirus w Polsce. Dom Opieki W Grobli ogniskiem w Małopolsce

Zaznaczył jednocześnie, że było to drugie badanie tych osób. Pierwsze - przeprowadzane w pierwszych dniach od zakażenia - dało wynik ujemny.

dxrg78z

Dudek zapewnił, że ośrodek stosuje się do wszystkich wymogów i procedur. Ośrodek został podzielony na strefę czystą, w której przebywają osoby z wynikiem ujemnym oraz izolatorium, gdzie przebywają podopieczni z wynikiem dodatnim. Każda z tych stref ma osobne wejście do budynku.

Ponadto zarząd placówki przekazał, że radzi sobie dzięki zaangażowaniu własnej kadry, w związku z czym nie jest konieczna pomoc wolontariuszy.

Zobacz też: "Uśmiechy Kaczyńskiego". Piotr Zgorzelski o <a href="https://portal.abczdrowie.pl/relacje">relacjach</a> PiS i PSL

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: PAP, Bochnianin.pl

dxrg78z

Podziel się opinią

Share
dxrg78z
dxrg78z
Więcej tematów