Trwa ładowanie...
koronawirus

Koronawirus w Polsce. Jurek Owsiak: 50 nowoczesnych łóżek do intensywnej terapii w drodze do szpitali

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy włączyła się do walki z koronawirusem. Na koncie tzw. funduszu interwencyjnego WOŚP udało się już zgromadzić już ponad 6 mln zł - poinformował Jurek Owsiak. Dodał też, że pierwszy zakupiony przez fundację sprzęt rusza w drogę do szpitali jednoimiennych.

Share
Koronawirus w Polsce.  Jurek Owsiak: 50 nowoczesnych łóżek do intensywnej terapii w drodze do szpitali
Źródło: East News, Fot: Jan Bielecki
d2jc85f

"Pierwszych 50 nowoczesnych łóżek do intensywnej terapii dosłownie za kilkadziesiąt godzin ruszy do szpitali jednoimiennych. Za moment kolejna partia 100 łóżek, które właśnie są w Polsce, składane i oklejane serduszkami WOŚP, także pomknie do wytypowanych przez Fundację i Ministerstwo Zdrowia szpitali" - poinformował na swoim profilu na Facebooku Jurek Owsiak.

Fundacji - relacjonuje Owsiak - udało się zamówić 37 respiratorów, niezbędnych przy leczeniu choruch na COVID-19 pacjentów. "Uwierzcie, kupić dzisiaj respirator to rzecz granicząca z cudem! Nie jesteśmy agendą rządową, jesteśmy tylko Fundacją, organizacją pozarządową. Przez wiele lat naszej działalności respirator i aparat do wspomagania oddychania to jedna z tych kategorii urządzeń, które najczęściej kupowaliśmy. Dzisiaj światowy producent znalazł dla nas tych 37 respiratorów. Urządzenia będą pod koniec maja, na początku czerwca. Wiemy, że trzeba czekać, ale zamówiliśmy, bo nieprzerwanie także napływają do nas błagalne prośby ze szpitali o te właśnie urządzenia" - pisze szef WOŚP.

d2jc85f

Owsiak poinformował także, że firma Philips podarowała fundacji 25 zestawów ultrasonograficznych z opcją badania jamy brzusznej, płuc oraz serca.

"Dzisiaj skupiamy się mocno nad organizacją logistyki przywozu naszego pierwszego zamówienia na 50 000 pakietów indywidualnej ochrony biologicznej oraz 50 000 masek ochronnych. Ale także finalizujemy osobny kontrakt na maseczki chirurgiczne - 500 000 sztuk! Każda godzina jest dynamiczna. Jutro także pracujemy!" - czytamy w poście szefa WOŚP.

"W momencie kiedy piszę te słowa, o godzinie 10:00, na naszym funduszu interwencyjnym jest 6.367.790,00 złotych, w tym Wasze wpłaty przez internet – 744.470,00 złotych. Dziękujemy!" - zameldował Jurek Owsiak.

d2jc85f

Koronawirus w Polsce. Szpitale proszą o pomoc

Epidemia koronawirusa sprawiła, że służba zdrowia na całym świecie musi zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. W wielu krajach brakuje sprzętu medycznego - m.in. respiratorów czy też środków ochrony, takich jak rękawiczki, kombinezony, przyłbice i maseczki.

O brakach w wyposażeniu szpitali i karetek pogotowia alarmują także pracownicy polskiej służby zdrowia. W niektórych placówkach sytuacja jest dramatyczna.

d2jc85f

Podziel się opinią

Share
d2jc85f
d2jc85f
Więcej tematów