Trwa ładowanie...
d3z50af

Koronawirus w Polsce. Jastrzębie-Zdrój. Zagrożenie epidemiczne w śląskim szpitalu

Koronawirus w Polsce. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju (Śląsk) poinformował, że w placówce pojawiło się zagrożenie epidemiczne. Przyjęcia zostały wstrzymane.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Opole, 17.04.2020. Koronawirus w Polsce. Tymczasowe wejście do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Wojewódzkiego Szpitala Klinicznego w Opolu, 17 bm. Z prawej ustawione przez wojsko kontenery, które pełnić będš rolę izolatoriów dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa, czekajšcych na wynik. Kontenery sš podgrzewane oraz klimatyzowane, kontakt z pacjentami odbywać się będzie telefonicznie. Kontenery stanęły przy wybranych opolskich szpitalach. (kś/mr) PAP/Krzysztof Świderski
Opole, 17.04.2020. Koronawirus w Polsce. Tymczasowe wejście do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Wojewódzkiego Szpitala Klinicznego w Opolu, 17 bm. Z prawej ustawione przez wojsko kontenery, które pełnić będš rolę izolatoriów dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa, czekajšcych na wynik. Kontenery sš podgrzewane oraz klimatyzowane, kontakt z pacjentami odbywać się będzie telefonicznie. Kontenery stanęły przy wybranych opolskich szpitalach. (kś/mr) PAP/Krzysztof Świderski (PAP, Fot: PAP/Krzysztof Świderski)
d3z50af

Badania potwierdziły dotąd zakażenie koronawirusem u 22 osób - pacjentów i personelu - podała w niedzielę rzeczniczka szpitala Marcelina Kowalska.

O sytuacji poinformowano w oficjalnym komunikacie. "W związku z pojawieniem się zagrożenia epidemiologicznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, dyrekcja zdecydowała o wstrzymaniu przyjęć. Czekamy na wszystkie wyniki pobranych próbek od pacjentów i personelu" - podano w niedzielę na stronie internetowej szpitala. Komunikat cytuje Polska Agencja Prasowa.

Tego samego dnia szpital poinformował, że dotychczas potwierdzono zakażenie u 22 osób. To pacjenci i personel placówki. Marcelina Kowalska, rzeczniczka prasowa szpitala zaznaczyła, że przedstawiciele placówki nadal czekają na wszystkie wyniki pobranych próbek od pacjentów i personelu, informacje dotyczące kolejnych badań powinny wkrótce spłynąć.

d3z50af

Przedstawiciele placówki zapewniają, że dbając o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów oraz personelu, szpital podejmuje "wszystkie niezbędne działania prewencyjne". "Wprowadzono również szereg procedur mających na celu minimalizację zagrożenia" - napisano w komunikacie.

Jastrzębski szpital zatrudnia ok. 1100 pracowników. Obecnie przebywa w nim ponad 150 pacjentów.

Jastrzębski szpital to kolejna placówka ochrony zdrowia w województwie śląskim, która w ostatnich dniach musiała ograniczyć działalność z powodu koronawirusa.

d3z50af

Koronawirus w Polsce. 340 nowych przypadków. Gorszego poranka dotąd nie było

340 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w niedzielę rano. To statystycznie najgorszy poranek w Polsce od początku pandemii. Potwierdzono już więcej zakażeń niż przez cały wielkanocny poniedziałek.

Rośnie liczba testów na koronawirusa

Jednocześnie w Polsce rośnie liczba wykonywanych testów. W ciągu zeszłej doby przebadano ponad 13 tysięcy próbek, dobę wcześniej wykonano ponad 10 tysięcy testów, a 16 kwietnia ponad 12 tysięcy. Na początku kwietnia wykonywano przez dobę około 5 tysięcy testów. Łącznie przebadano w Polsce ponad 192 tysiące próbek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3z50af

Podziel się opinią

Share

d3z50af

d3z50af
Więcej tematów