Koronawirus w Polsce. Jastrzębie-Zdrój. Zagrożenie epidemiczne w śląskim szpitalu
Koronawirus w Polsce. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju (Śląsk) poinformował, że w placówce pojawiło się zagrożenie epidemiczne. Przyjęcia zostały wstrzymane.
Badania potwierdziły dotąd zakażenie koronawirusem u 22 osób - pacjentów i personelu - podała w niedzielę rzeczniczka szpitala Marcelina Kowalska.
O sytuacji poinformowano w oficjalnym komunikacie. "W związku z pojawieniem się zagrożenia epidemiologicznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, dyrekcja zdecydowała o wstrzymaniu przyjęć. Czekamy na wszystkie wyniki pobranych próbek od pacjentów i personelu" - podano w niedzielę na stronie internetowej szpitala. Komunikat cytuje Polska Agencja Prasowa.
Tego samego dnia szpital poinformował, że dotychczas potwierdzono zakażenie u 22 osób. To pacjenci i personel placówki. Marcelina Kowalska, rzeczniczka prasowa szpitala zaznaczyła, że przedstawiciele placówki nadal czekają na wszystkie wyniki pobranych próbek od pacjentów i personelu, informacje dotyczące kolejnych badań powinny wkrótce spłynąć.
Przedstawiciele placówki zapewniają, że dbając o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów oraz personelu, szpital podejmuje "wszystkie niezbędne działania prewencyjne". "Wprowadzono również szereg procedur mających na celu minimalizację zagrożenia" - napisano w komunikacie.
Jastrzębski szpital zatrudnia ok. 1100 pracowników. Obecnie przebywa w nim ponad 150 pacjentów.
Jastrzębski szpital to kolejna placówka ochrony zdrowia w województwie śląskim, która w ostatnich dniach musiała ograniczyć działalność z powodu koronawirusa.
Koronawirus w Polsce. 340 nowych przypadków. Gorszego poranka dotąd nie było
340 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w niedzielę rano. To statystycznie najgorszy poranek w Polsce od początku pandemii. Potwierdzono już więcej zakażeń niż przez cały wielkanocny poniedziałek.
Rośnie liczba testów na koronawirusa
Jednocześnie w Polsce rośnie liczba wykonywanych testów. W ciągu zeszłej doby przebadano ponad 13 tysięcy próbek, dobę wcześniej wykonano ponad 10 tysięcy testów, a 16 kwietnia ponad 12 tysięcy. Na początku kwietnia wykonywano przez dobę około 5 tysięcy testów. Łącznie przebadano w Polsce ponad 192 tysiące próbek.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl