Trwa ładowanie...
db3iiey

Koronawirus w Polsce i na świecie. Liczba zakażeń przekroczyła 6 mln

Na całym świecie od początku wybuchu epidemii koronawirusa odnotowano już ponad 6 mln zakażonych osób. Amerykańscy analitycy poinformowali, że z powodu zachorowania na COVID-19 zmarło niemal 369 tys. ludzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce i na świecie. Ponad 6 mln zakażeń
Koronawirus w Polsce i na świecie. Ponad 6 mln zakażeń (Getty Images)
db3iiey

Najnowsze dane przekazali analitycy z amerykańskiego Uniwersytetu Johna Hopkinsa. Według raportu pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa potwierdzono do tej pory u co najmniej 6 mln 65 tys. osób. Odnotowano również ponad 369 tys. ofiar śmiertelnych.

Największa liczba przypadków zakażenia jest w Europie - stwierdzono już ponad 2 mln 135 tys. chorych. Zmarło 177 tys. osób.

Najwięcej zakażeń lekarze odnotowali kolejno w USA, Brazylii oraz Rosji. Łącznie w tych trzech krajach na koronawirusa zachorowało ponad 2 mln 665 tys. ludzi. Z kolei najwięcej zgonów stwierdzono w USA, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. W Stanach Zjednoczonych zmarło już 103 tys. mieszkańców.

db3iiey

Aktualnie najbardziej napięta sytuacja ma miejsce w Ameryce Południowej, gdzie epidemia koronawirusa wciąż się rozprzestrzenia. Tylko w ciągu ostatniej doby pozytywny wynik testu uzyskało aż 45 tys. osób - ponad 33 tys. z nich stanowili obywatele Brazylii, co jest jak dotychczas rekordową liczbą dziennych zakażeń.

Eksperci przewidują, że szczyt zachorowań w Brazylii przypadnie w lipcu, a zainfekowanych zostać może nawet 22 proc. populacji kraju.

Łącznie w Ameryce Południowej odnotowano niemal 945 tys. chorych. Zmarło 50 tys. osób.

Zobacz też: Koronawirus. Polityk Lewicy o Łukaszu Szumowskim: "przyjaciel Polski". Ma jednak "ale"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

db3iiey

Podziel się opinią

Share
db3iiey
db3iiey
Więcej tematów