Trwa ładowanie...
d3m6shk

Koronawirus w Polsce. Gwałtowny wzrost liczby osób zakażonych. Najnowsze informacje

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo zdrowia poinformowało o 64 nowych przypadkach osób zakażonych. W sumie w Polsce ujawniono już 627 osoby zakażone. W tym 7 osób zmarło.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane
Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane (East News)
d3m6shk

Mamy 64 nowe przypadki zakażenia koronawirusa, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - informuje ministerstwo zdrowia.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 10 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj.śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubuskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i warmińsko-mazurskiego.

W sumie, jak informuje resort, zakażonych koronawirusem jest 627 osób. 7 osób nie żyje.

Koronawirus w Polsce i na świecie

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d3m6shk

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach.

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

d3m6shk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d3m6shk

Podziel się opinią

Share

d3m6shk

d3m6shk
Więcej tematów