Trwa ładowanie...
d3u7kxs

Koronawirus w Polsce. Gdańsk. Zakażeni uczniowie i nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 59

Zakażenia koronawirusem w Szkole Podstawowej nr 59 to efekt domina. Uczeń klasy zerowej najprawdopodobniej zainfekował się od swojej mamy. Potem COVID-19 złapali od niego nauczycielka i jego kolega. Dyrekcja placówki zawnioskowała o zmianę modelu nauczania.
Share
Koronawirus w Polsce. Gdańsk. Zakażeni uczniowie i nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 59 (zdjęcie ilustracyjne)
Koronawirus w Polsce. Gdańsk. Zakażeni uczniowie i nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 59 (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: East News, Fot: Piotr Molecki
d3u7kxs

U nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 59 potwierdzono koronawirusa. Nauczycielka o zakażeniu dowiedziała się 28 sierpnia. Zakaziła się od jednego z uczniów klasy zerowej, który uczęszczał na zajęcia w sierpniu. Ten z kolei COVID-19 mógł złapać od swojej mamy. SARS-CoV-2 potwierdzono również u drugiego chłopca z "zerówki", który najprawdopodobniej zainfekował się od kolegi z klasy - informuje dziennikbaltycki.pl.

Koronawirus. Polska. Dwóch uczniów i nauczycielka podstawówki w Gdańsku zakażonych

Uczniowie, którzy mieli kontakt z zakażonymi, trafili na kwarantannę i czekają na wynik testów na obecność koronawirusa. Izolacją nie zostały objęte dwie inne nauczycielki. Jedna z nich jest na zwolnieniu lekarskim i gorączkuje, ale wyniki badań nie potwierdziły koronawirusa. Z kolei druga nie ma objawów i pracuje normalnie. Kwarantanną nie zostali objęci pracownicy obsługi i administracji, m.in. woźna, osoby sprzątające i konserwator.

d3u7kxs

Przeczytaj: Koronawirus w Polsce. 22 uczniów na kwarantannie po obozie wakacyjnym

Dyrekcja placówki jest w stałym kontakcie z sanepidem. Wystąpiła o zmianę trybu nauczania, ale na razie służby sanitarne nie widzą takiej potrzeby. Łącznie na terenie woj. pomorskiego do powiatowych inspektorów sanitarnych wpłynęły cztery wnioski o zastosowanie modelu hybrydowego. Pozytywną opinię wydał jedynie gdański sanepid dla szkoły przyszpitalnej.

Przeczytaj również: Szkoła w czasach zarazy. Czy procedury zadziałają w przypadku tysiąca dzieci?

Krytyka Rzecznika Praw Dziecka. Krzysztof Gawkowski przesadził? Słowa o głupocie

Źródło: dziennikbaltycki.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3u7kxs

Podziel się opinią

Share
d3u7kxs
d3u7kxs
Więcej tematów