Trwa ładowanie...
d3m7czz

Koronawirus w Polsce. Gdańsk. Wojewódzki Szpital Psychiatryczny objęty kwarantanną. Nowe ognisko zakażeń

Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku został objęty kwarantanną. U dziewięciu członków personelu potwierdzono zakażenie koronawirusem. Na terenie szpitala przebywa około 200 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. U pracowników Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku wykryto zakażenie
Koronawirus w Polsce. U pracowników Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku wykryto zakażenie (PAP, Fot: PAP, Wojtek Jargiło)
d3m7czz

Doniesienia o koronawirusie w gdańskim szpitalu potwierdził dyrektor departamentu zdrowia Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.

- Sytuacja jest dynamiczna, ale nie ma co ukrywać: stresuje personel i pacjentów - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Tadeusz Jędrzejczyk.

Wszyscy pracownicy placówki, u których zdiagnozowano COVID-19 zostali objęci kwarantanną.

d3m7czz

Zobacz także: Koronawirus. Kiedy powrót do normalności? Główny Inspektor Sanitarny MSWiA odpowiada

Zamknięta została także izba przyjęć oraz zlecono przebadanie innych pracowników i pacjentów, którzy mogli mieć kontakt z zakażonymi osobami.

- Korzystamy z wszystkich dostępnych zabezpieczeń epidemiologicznych i środków ostrożności - zapewnia dyrektor departamentu zdrowia Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, któremu podlega szpital w Gdańsku.

Koronawirus w Gdańsku. Pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego zakażeni

Wcześniej poinformowano, że zakażona koronawirusem jest również kierowniczka izby przyjęć oraz osoba świadcząca dla szpitala usługi w charakterze transportowym.

d3m7czz

- Pacjent z objawami COVID-19 będzie izolowany na miejscu. Gdyby jednak wirus sparaliżował pracę personelu, pacjentów przejmie Szpital Marynarki Wojennej w Gdańsku - dodaje Jędrzejczyk.

Kilka dni temu Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło, że z funkcji dyrektora szpitala jednoimiennego Marynarki Wojennej w Gdańsku odwołany został Dariusz Juszczak.

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3m7czz

Podziel się opinią

Share
d3m7czz
d3m7czz