Trwa ładowanie...
d3d0nc9

Koronawirus w Polsce. Duży wzrost zakażeń. Najnowsze informacje Ministerstwa Zdrowia [13 stycznia]

Koronawirus nie odpuszcza. Ministerstwo Zdrowia przekazało aktualne dane na temat pandemii. Resort poinformował o kolejnych przypadkach zakażenia i ofiarach śmiertelnych.
Share
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych ofiarach śmiertelnych
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych ofiarach śmiertelnychŹródło: PAP
d3d0nc9

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się znów w niepokojącym tempie. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące epidemii.

"Mamy 9 053 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (1069), wielkopolskiego (1014), kujawsko-pomorskiego (910), śląskiego (818), pomorskiego (729), zachodniopomorskiego (700), warmińsko-mazurskiego (626), łódzkiego (567), lubelskiego (493), dolnośląskiego (452), małopolskiego (383), podlaskiego (333), lubuskiego (243), podkarpackiego (235), opolskiego (172), świętokrzyskiego (131)" - informuje resort zdrowia.

178 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

  WP
Źródło: WP

Z powodu COVID-19 zmarło 117 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 364 osoby. Liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 1 404 905. W sumie zmarło 32 074 chorych.

  Twitter.com
Źródło: Twitter.com
  Twitter
Źródło: Twitter

Koronawirus w Polsce. Rząd przedłuża obostrzenia

Po 18 stycznia zostaną utrzymane wszystkie dotychczasowe obostrzenia. Wyjątkiem będzie powrót do szkoły i nauczania stacjonarnego dzieci z klas I-III szkół podstawowych.

d3d0nc9

Wciąż zamknięte pozostają hotele i pensjonaty. Zamknięte też będą stoki, a z infrastruktury sportowej będą mogły skorzystać osoby, które profesjonalnie uprawiają sport. Osoby, które wrócą do Polski transportem zbiorowym, będą musiały przejść 10-dniową kwarantannę.

Minister zdrowia na konferencji prasowej zwracał uwagę na zagrożenie trzecią falą koronawirusa. Podkreślił, że w Europie jest sporo impulsów, które o tym świadczą.

Szczepionka na COVID. Afera wokół WUM

Trwają szczepienia medyków w ramach grupy "0". Szczepionkę na COVID przyjęło już ponad 300 tys. osób. Szczepienia w ramach kolejnego etapu mają ruszyć 25 stycznia. Afera szczepionkowa ujawniła, że poza kolejnością szczepionkę na COVID przyjęła grupa osób ze świata sztuki i kultury, a także politycy i ludzie związani z mediami. Po kontroli NFZ minister zdrowia Adam Niedzielski nałożył na WUM 350 tys. zł kary.

d3d0nc9

- Porównując listę zaszczepionych i pracujących, blisko 200 osób było niezatrudnionych, czyli były to osoby spoza personelu. Czyli to nie jest jakaś marginalna skala, tylko prawie połowa dostępnych w tym czasie dawek w WUM - mówił szef resortu na konferencji prasowej. - W tych dniach w placówce były co najmniej 32 osoby z personelu medycznego, a w trakcie tej akcji nie zostali oni zaszczepieni - dodał.

Obostrzenia po 17 stycznia. Mocny komentarz Bartosza Arłukowicza

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3d0nc9

Podziel się opinią

Share
d3d0nc9
d3d0nc9
Więcej tematów