Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Czeska ambasada odpowiada Adamowi Niedzielskiemu

Minister Zdrowia Adam Niedzielski stwierdził podczas konferencji prasowej stwierdził, że w Polsce rozprzestrzenia się czeska wariacja kornawirusa. Na te rewelację zareagowała ambasada Czech w Polsce.

Share
Koronawirus w Polsce. Czeska ambasada odpowiada Adamowi Niedzielskiemu
Koronawirus w Polsce. Czeska ambasada odpowiada Adamowi NiedzielskiemuŹródło: PAP
dgipa6b

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski odpowiadając na pytania dziennikarzy stwierdził, że w Polsce nie wykryto dotychczas ani jednego przypadku rozprzestrzeniającej się w Wielkiej Brytanii mutacji koronawirusa. Minister zdrowia stwierdził natomiast, że dotarła już do nas czeska wariacja SARS-CoV-2.

Koronawirus w Polsce. Czeska ambasada: Ale o co chodzi?

Problem w tym, że... takiej mutacji koronawirusa nie ma.

Doniesień ministra Niedzielskiego nie potwierdza jednak żadna czeska instytucja prowadząca badania nad koronawirsem. Informacji o "czeskiej mutacji" zaprzeczyła we wtorek również w mediach społecznościowych ambasada tego kraju.

dgipa6b

"W Czechach żadna kompetentna instytucja nie potwierdziła pojawienie się jakiejkolwiek mutacji koronawirusa COVID-19. Ministerstwo Zdrowia RCz poinformowało w swoim oświadczeniu dla internetowego serwisu informacyjnego Seznam Zprávy, że jak dotąd na terytorium Czech nie odnotowano żadnej takiej mutacji" - czytamy na profilu ambasady Czech na Facebooku.

W komunikacie podkreślono, że wersji Adama Niedzielskiego zaprzecza również czołowy epidemiolog w kraju. "Również Jan Kynčl, kierownik Wydziału Epidemiologicznego Chorób Zakaźnych Państwowego Instytutu Zdrowia, potwierdził, iż nie posiada informacji, by coś takiego jak 'czeska mutacja' koronawirusa istniało" - informuje Ambasada Republiki Czeskiej w Polsce.

Koronawirus w Polsce. Prof. Andrzej Horban byłby skłonny poprzeć pomysł obowiązkowych szczepień

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dgipa6b

Podziel się opinią

Share
dgipa6b
dgipa6b
Więcej tematów