Trwa ładowanie...
d3r1d66

Koronawirus w Polsce. Co z wakacjami 2020? Minister Waldemar Kraska ma odpowiedź

Epidemia koronawirusa trwa, tymczasem do oficjalnego rozpoczęcia wakacji zostały niecałe dwa miesiące. Czy jeszcze w tym roku wyjedziemy gdzieś za granicę? Odpowiedzi w tej sprawie udzielił na konferencji minister Waldemar Kraska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Wakacje 2020 tylko w Polsce? Waldemar Kraska odpowiada (zdjęcie ilustracyjne)
Koronawirus w Polsce. Wakacje 2020 tylko w Polsce? Waldemar Kraska odpowiada (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images)
d3r1d66

Na codziennej konferencji Ministerstwa Zdrowia resort reprezentował dziś wiceminister Waldemar Kraska. Poza informacją o nowych przypadkach i sytuacji na Śląsku, gdzie w związku z zakażeniami koronawirusem w kopalniach toczy się najbardziej zażarta walka z wirusem, Kraska zapytany był także o najbliższą przyszłość.

Koronawirus w Polsce. Wakacje 2020 spędzimy w Polsce?

Jedno z pytań dotyczyło otwierania granic oraz wakacji, do których zostały niecałe dwa miesiące. Przypomnijmy, że od połowy marca polskie granice są zamknięte. Międzynarodowy ruch kolejowy wstrzymany jest do odwołania, natomiast krajowy i międzynarodowy ruch lotniczy zablokowany jest do soboty, 9 maja.

d3r1d66

- Nie chciałbym robić złudnych nadziei, ale myślę, że w tym roku wakacje spędzimy jednak w kraju - odpowiedział Kraska mówiąc o planach na tegoroczne wakacje.

Zobacz też: Wyborów 10 maja nie będzie. Kto kogo ograł?

Wakacje 2020. Waldemar Kraska: Ruch międzynarodowy wróci

Jak stwierdził, wiele będzie zależało od nowych wytycznych Komisji Europejskiej ws. epidemii koronawirusa. Te mają dotyczyć otwierania granic, co jest bezpośrednio związane z naszymi planami wakacyjnymi. - Musimy się nauczyć żyć z koronawirusem, obok niego, więc myślę, że ruch między poszczególnymi państwami na pewno wróci - zapewnił wiceminister zdrowia.

d3r1d66

Jak dodał, nie wiadomo jednak, na jakich zasadach ten ruch zostanie przywrócony. - To wszystko jest na sztabach kryzysowych z panem premierem analizowane i jeżeli taka rekomendacja się pojawi, to oczywiście państwa poinformujemy - tłumaczył Kraska.

Koronawirus w Polsce. Waldemar Kraska mówi o maturach

Oprócz tematu wakacji, wiceminister pytany był również o rekomendacje Ministerstwa Zdrowia ws. przeprowadzenia egzaminów maturalnych, które rozpoczną się 8 czerwca. - Myślę, że niedługo to rozporządzenie się pojawi. Trzeba ustalić z Głównym Inspektorem Sanitarnym, jak te egzaminy mają przebiegać - poinformował Kraska.

Wiceminister dodał też, że wytyczne ws. egzaminów mają pojawić się w ciągu najbliższych kilkunastu dni.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d3r1d66

Podziel się opinią

Share
d3r1d66
d3r1d66