Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Będzie kolejny lockdown? Mateusz Morawiecki zabrał głos

Premier twierdzi, że Polacy "nauczyli się już żyć z koronawirusem" i mniej obawiają się nadejścia drugiej fali. Szef rządu zaznaczył, że nie będzie kolejnego lockdownu, bo "poprzedni był bardzo bolesny dla gospodarki".

Share
Koronawirus. Polska. Mateusz Morawiecki: poprzedni lockdown był bardzo bolesny dla gospodarki
Koronawirus. Polska. Mateusz Morawiecki: poprzedni lockdown był bardzo bolesny dla gospodarkiŹródło: PAP, fot: PAP/Paweł Supernak, Pawe³ Supernak
d31lyq1

Mateusz Morawiecki zabrał głos na temat COVID-19 w Polsce. Uważa, że Polacy "dużo mniej boją się koronawirusa, bo nauczyli się z nim żyć". Zaznacza, że poznali takie zasady, jak "utrzymywanie dystansu, maseczki czy dezynfekcja". Z tego powodu "mniej obawiają się wzmocnienia obostrzeń w przypadku nasilenia epidemii i lepiej zakomodują się na potencjalną drugą falę".

Koronawirus. Polska. Premier: poprzedni lockdown był bardzo bolesny dla gospodarki

Szef rządu podkreślił na antenie Polsat News, że nie będzie kolejnego lockdownu. - Nie planujemy blokady i izolacji właśnie dlatego, bo to było bardzo bolesne dla gospodarki, nie tylko dla polskiej, ale całego świata - powiedział. Jako przykład podał kraje, które jego zdaniem czeka największa recesja od II wojny światowej. Wymienił Włochy, Hiszpanię, Francję, Niemcy, Belgię czy Holandię. - Byliśmy w Europie podziwiani za to, że tak szybko się odbijamy - dodał.

Premier zabrał również głos ws. rekonstrukcji rządu. Zapewnił, że rozmowy na ten temat trwają. Zmiana najprawdopodobniej nie obejmie Łukasza Szumowskiego. Minister zdrowia był chwalony za "gigantyczny skok cywilizacyjny w zakresie informatyzacji służby zdrowia". - E-recepty, e-zwolnienia świadczą o tym, jak sprawnym jest człowiekiem. To nie udało się przez dziesięciolecie - przekonywał.

d31lyq1

Rekonstrukcja rządu. Mateusz Morawiecki chwali Łukasza Szumowskiego

- Jestem mu wdzięczny za to, że tak wspaniale bronił Polaków przed koronawirusem, za właściwe, odważne decyzje. Dzięki niemu przeszliśmy tę fazę suchą stopą. Ja wobec pana ministra Szumowskiego nie mam żadnych innych planów. Mam nadzieję, że będę z nim współpracował - podsumował Morawiecki.

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d31lyq1

Podziel się opinią

Share
d31lyq1
d31lyq1
Więcej tematów