Trwa ładowanie...
koronawirus

Koronawirus w Polsce. Adam Bielan dopytywany o dobowy rekord zakażeń. Burza na antenie TVN24

- Na jakiej planecie pan żyje? - tak do dziennikarza TVN24 Konrada Piaseckiego zwrócił się polityk PiS Adam Bielan. Podczas rozmowy doszło do burzliwej dyskusji o rekordowej liczbie przypadków koronawirusa oraz o decyzji rządu o zamknięciu kopalń.

Share
Koronawirus w Polsce. Adam Bielan dopytywany o dobowy rekord zakażeń. Burza na antenie TVN24
Źródło: PAP
d1elb4q

Adam Bielan był gościem na antenie TVN24. Europoseł PiS oraz rzecznik sztabu Andrzeja Dudy był pytany o epidemię koronawirusa w Polsce. Przypomnijmy: w poniedziałek padł kolejny dobowy rekord, zarejestrowano aż 599 nowych przypadków zakażenia.

Koronawirus w Polsce. Rekordowa liczba przypadków. Adam Bielan: apeluje o zdrowy rozsądek

- Mam absolutną pewność, że jak porównam sytuację w Polsce w ciągu ostatnich trzech miesięcy z sytuacją w bogatszych od nas krajach Europy Zachodniej, we Włoszech, Hiszpanii, Francji czy Belgii, gdzie znajduje się siedziba PE, to mogę powiedzieć, że w Polsce nie mieliśmy do czynienia z decyzjami o skazywaniu nikogo na śmierć poprzez nieprzekazywanie mu respiratora - oświadczył Adam Bielan.

Polityk zaznaczył, że polski rząd był jednym z pierwszych, który podjął decyzje o zamknięciu granic, szkół. - To były trudne decyzje, nie byliśmy pewni, czy spotkają się z poparciem społecznym, ale dzięki tym decyzjom udało nam się uniknąć najgorszego. Takich scen, jakich widzieliśmy we Włoszech, w Mediolanie czy w Hiszpanii - ocenił Bielan.

Zobacz wideo: Bon turystyczny 500+. Leszek Balcerowicz: To jest niepoważna polityka

Gdy prowadzący Konrad Piasecki dopytywał o rekordowy przyrost zachorowań, polityk zaapelował o odrobinę zdrowego rozsądku i niepodgrzewanie emocji, nastrojów.

d1elb4q

- Rozumiem, że jesteśmy w kampanii wyborczej, ale takie podgrzewanie emocji jest po prostu nieodpowiedzialne. Doskonale pan wie, że te rekordowe, jak pan mówi, liczby wynikają z tego, że zaczęto na masową skalę badać bezobjawowych pracowników kopalni - tłumaczył Adam Bielan.

Adam Bielan do Konrada Piaseckiego: na jakiej planecie pan żyje?

Podczas rozmowy pojawiła się kwestia tego, czy rządzący wykorzystują wykorzystują epidemię politycznie. - Panie redaktorze, na jakiej planecie pan żyje? Na jakim kontynencie pan żyje? - zareagował Bielan.

- Zdaje się, że pan żyje w bańce pod nazwą Trzaskowski Vision Network. Czy pan zna statystyki dotyczące zgonów, śmierci we Francji, we Włoszech, w Hiszpanii? Czy pan pamięta, jakie decyzje byli zmuszeni podejmować brakiem sprzętu? - dodał gość TVN24.

Rząd zamyka kopalnie. Ostra odpowiedź Adama Bielana

Piasecki zapytał dlaczego rząd dopiero teraz zdecydował się zamknąć kopalnie. - Chcę panu powiedzieć, że w pana stacji telewizyjnej przez tygodnie publikowano wypowiedzi profesora Markowskiego, który wzywał rząd właśnie do zamknięcia kopalni, więc pańska stacja mogłaby się na coś zdecydować - odpowiedział Bielan.

- Albo przez tygodnie wzywacie rząd do tego, żeby kopalnie zamykać, a jak rząd zamyka kopalnie, bo taka jest potrzeba chwili, atakujecie za zamknięcie kopalni. Jestem przyzwyczajony do stanowiska TVN, które jest w stanie nas atakować za wszystko - dodał polityk.

d1elb4q

- TVN nie jest Radą Ministrów - zaznaczył z kolei Konrad Piasecki. - Jeszcze nie - odparł Bielan.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: TVN24

d1elb4q

Podziel się opinią

Share
d1elb4q
d1elb4q
Więcej tematów