Koronawirus w Polsce. Abp Stanisław Gądecki zaapelował do wiernych: podnieście głowy

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki wygłosił orędzie do Polaków. Nie zabrakło w nim nawiązań do panującej na świecie epidemii koronawirusa. – Ten szczególny czas jest dla nas wszystkich wyzwaniem. Wymaga on przede wszystkim roztropnych i odpowiedzialnych decyzji – stwierdził duchowny podczas przemówienia.

Koronawirus w Polsce. Abp Stanisław Gądecki zaapelował do wiernych: podnieście głowy
Źródło zdjęć: © PAP | Paweł Jaskółka
Radosław Opas

Podczas wygłoszonego przez siebie orędzia abp Stanisław Gądecki odniósł się czasu ogólnokrajowej kwarantanny i samoizolacji.

– Z wielkim bólem przyjmujemy wiadomości o chorobie i śmierci osób zakażonych wirusem, umierających w oddaleniu od swoich bliskich – rozpoczął orędzie duchowny. Gądecki zaapelował też do wiernych, aby nie tracili wiary. – Nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie – mówił dalej przewodniczący KEP.

Gądecki podkreślił, że najważniejsze w obecnej sytuacji jest podejmowanie odpowiedzialnych decyzji, bez względu na polityczne barwy i sympatie.

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

– Rządzący i politycy wszystkich obozów – aby biorąc pod uwagę prawo, a jednocześnie otaczającą nas rzeczywistość – jednoczyli się w wysiłkach dla dobra społeczeństwa – dodał Przewodniczący KEP.

Duchowny podkreślił także, jak wielki szacunek należy się wszystkim osobom pomagającym innym i walczącym na co dzień z koronawirusem.

– Wyrażam mój najgłębszy szacunek tym wszystkim, którzy w tej trudnej sytuacji niosą pomoc drugiemu człowiekowi – zaznaczył abp Stanisław Gądecki.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski dodała także, że ludzie Kościoła z całej Polski modlą się o to, aby epidemia szybko się zakończyła, a jej skutki były jak najmniej bolesne dla społeczeństwa.

– Modlimy się razem – kapłani, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy – o to, aby społeczne skutki epidemii tj. kwarantanna, samotność, zawieszone zajęcia w szkołach i uczelniach, zatrzymanie życia kulturalnego, spowolnienie gospodarcze, niebezpieczeństwo bankructwa części przedsiębiorstw, widmo recesji, a co za tym idzie utrata miejsc pracy i źródła utrzymania okazały się jak najmniej dotkliwe – powiedział Gądecki.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2466)