Trwa ładowanie...
de62lu3

Koronawirus w Polsce. Abp Stanisław Gądecki apeluje do wiernych o przestrzeganie ograniczeń

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Abp Stanisław Gądecki wydał specjalny komunikat. W opublikowanym oświadczeniu duchowny zaapelował do wiernych o przestrzeganie ograniczeń dotyczących udziału w mszach świętych. Nowe obostrzenia ogłosił we wtorek premier Mateusz Morawiecki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Apel abp Stanisława Gądeckiego ws. mszy świętych
Koronawirus w Polsce. Apel abp Stanisława Gądeckiego ws. mszy świętych (East News, Fot: Jacek Dominski)
de62lu3

Zgodnie z zapowiedzianymi ograniczeniami w mszy świętej lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób. Liczba ta nie obejmuje duchownych i osób sprawujących akurat posługę.

"Mając na uwadze zdrowie i życie wszystkich Polaków, proszę o uwzględnienie tego faktu w kontekście nadchodzących celebracji, w tym liturgii Wielkiego Tygodnia" – przekonuje w komunikacie Stanisław Gądecki.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zachęcił także wiernych do pozostania w domach oraz uczestniczenia w nabożeństwach za pośrednictwem transmisji internetowych.

de62lu3

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

"Ufajmy, że dzięki modlitwie oraz wysiłkom nas wszystkich, jak najszybciej będziemy mogli cieszyć się na nowo wspólną celebracją w naszych kościołach" – przekonuje przewodniczący KEP.

Duchowny zapewnił również, że modli się o dobro wszystkich wiernych, którzy zmagają się z panującą w Polsce epidemią koronawirusa.

de62lu3

"W tym bardzo trudnym czasie ogarniam wszystkich moją modlitwą, zwłaszcza osoby starsze, chore i samotne. Równocześnie zachęcam do solidarnego podejmowana uczynków miłosiernych wobec osób potrzebujących" – poinformował abp Stanisław Gądecki.

Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia: pod koniec tygodnia możemy mieć "dobrych parę tysięcy zakażeń"

Minister zdrowia Łukasz Szumowski od kilku dni podkreśla, że liczba zakażonych będzie rosnąć. W poniedziałek w rozmowie z RMF FM ocenił, że na koniec tygodnia możemy mieć "dobrych parę tysięcy zakażeń". - Nie czuję przypływu optymizmu - stwierdził. Jak podkreślił, siedzenie w domu to jedyny sposób na uchronienie się przed koronawirusem.

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 wybuchła w połowie grudnia ubiegłego roku w Wuhan, stolicy prowincji Hubei w środkowych Chinach.

de62lu3

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Wkrótce rozprzestrzenił się na całe Chiny. Łącznie zakaziło się tam nim ponad 81 tys. osób, zmarło prawie 3,3 tys.

Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach.

Zobacz również: Koronawirus. Mapa Polski i Świata

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

de62lu3

Podziel się opinią

Share

de62lu3

de62lu3
Więcej tematów